Qeveria e Kosovës mban mbledhje elektronike, merr dy vendime

E publikuar: 23/04/2024 15:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka zhvilluar sot një mbledhje elektronike në të cilën ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Amendamentit të Marrëveshjes për Themelimin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, raporton Ekonomia Online.

Në këtë mbledhje, gjithashtu Qeveria ka themeluar Komisionin e Pranimit për pozitën e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, sipas konkursit të shpallur me datën 14.03.2024.