Prezantohet zyrtarisht Koenigsegg Agera RS [foto/video]

04.03.2015 22:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Prezantohet zyrtarisht Koenigsegg Agera RS [foto/video]

Që dje janë shfaqur fotografitë e para të modelit suedez, Koenigsegg, i cili është njëri nga risitë e kësaj kompanie – Agera RS.

Sot janë publikuar edhe fotografitë zyrtare si dhe detajet specifike.

Pra, fjala është për një version high-performance të Agera RS me aero paketën e modifikuar (spoiler i përparmë, hapësirat për ajër anash rrotave të përparme, pragjet, spoiler i pasmë aktiv…), ndërsa duhet theksuar se është përforcuar downforce në 450 kilogramë dhe në 250 kilometra në orë.

Gjithashtu, Koenigsegg njofton se Agera RS do të shfrytëzojë teknologjinë e njëjta sikurse që gjendet edhe tek modeli One:1, transmeton Koha.net.

Megjithatë, Agera RS posedon motorin V8, 5.0-litër, i cili tani është me kapacitet prej 1160 kuaj fuqi.

Koenigsegg njofton se do të prodhojë një seri prej vetëm 25 njësive të kësaj veture, nga të cilat 10 njësi tashmë janë shitur.

 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Apple me laptop të ri

Apple me laptop të ri

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor