Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky mbërrin në Shqipëri, pritet në Rinas nga ministrat Spiropali dhe Hasani

E publikuar: 28/02/2024 00:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka mbërritur në Shqipëri.

Ai është pritur në aeroportin e Rinasit nga ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

Në Rinas të pranishëm ishin edhe Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali dhe ambasadori ukrainas në Tiranë, Volodymyr Shkurov.

“Nder i madh për të pritur Presidentin Zelensky në Tiranë. Një moment kyç për nxitjen e lidhjeve dypalëshe dhe qëndrimin në solidaritet me Ukrainën në luftën e saj heroike kundër agresionit të Rusisë”, shkruan Hasani, ndërsa ka ndarë foto nga pritja në Rinas.