Pluhuri nga Saharaja edhe në Kosovë, fotografitë nga droni në Gërmi tregojnë se është zvogëluar dukshmëria

E publikuar: 31/03/2024 19:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

“Mendimi mbi motin” njofton se gjatë ditës së sotme pluhuri saharian ka filluar të shtrihet mbi vend e rajon.

“Në këto pamje me dron nga Parku i Gërmisë dallohet dukshmëria më e reduktuar, por dhe qiell më i zbehtë mbi Prishtinë. Pas depërtimit gjatë ditës së mërkurë kjo është hera e dytë që pluhuri saharian depërton mbi vend”, thuhet në njoftimin e publikuar në Facebook krahas fotografive.

Postimi i plotë: