Plagosja e trefishtë në Pejë, pamje të rënda nga gjuajtja me armë e palëve në konflikt

E publikuar: 22/05/2024 22:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Tre persona janë plagosur sot në Pejë, derisa i dyshuari për rastin është në kërkim.

Të plagosurit janë duke marrë trajtim mjekësor, ndërsa janë publikuar edhe pamjet e momentit të plagosjes nga faqja “Deçani”.

Ersan Qavolli, prokurori kujdestar në Prokurorinë Themelore të Pejës, tha se tre personat që u plagosën sonte në Pejë janë familjarë të afërt mes vete.

Personi i dyshuar për këtë ngjarje “ndodhet në kërkim intensiv”, tha prokurori Qavolli.

“Ka ndodh një tentim vrasje e rëndë, kemi dalë menjëherë ne vendin e ngjarjes bashkë me hetuesit, janë tre persona të plagosur dhe jemi në kërkim të personit të dyshuar”, tha prokurori Qavolli. /express