Parashikimi i motit për nesër

E publikuar: 13/03/2024 23:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Për të enjten parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku priten kohë pas kohe lokalisht reshje të pakta shiu.

Era do fryjë nga veriperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë lokalisht e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 15°C./Meteo Kosova/