Pamje nga darka e sotme, Kurti e Krasniqi u shoqëruan nga Kusari e Tahiri

E publikuar: 13/05/2024 21:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave, nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

“Në takim të pranishëm ishin edhe shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Mimoza Kusari-Lila dhe shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri.”

Takimi ka përfunduar para pak minutash dhe në fjalën e tij para mediave, Memli Krasniqi, shprehu gatishmërinë e PDK-së për zgjedhje. Ai konsideron se qeverisja deri këtu nuk ka qenë e duhura.

Ai tha se takimi ishe në “relacione normale”, pavarësisht dallimeve që i kanë.

“Duhet të jemi në funksion të interesit qytetar.”