Osmani: Turqia është ndër shtetet me kontributin më të madh në kuadër të KFOR-it në Kosovë

E publikuar: 20/03/2024 14:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja Vjosa Osmani, ka thënë se Turqia ka qindra ushtarë në Kosovë dhe se është ndër shtetet me kontributin më të madh në kuadër të KFOR-it.

Ajo ka njoftuar se mbrëmë në një iftar të përbashkët, i ka falënderuar të gjithë ushtarakët që shërbejnë larg vendit e familjeve të tyre në mënyrë që të ketë paqe e siguri në Kosovë.