Osmani takohet me presidentin e Liberisë, diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit

E publikuar: 07/05/2024 10:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Osmani-Joseph Boakai

Presidentja, Vjosa Osmani është takuar me presidentin aktual të Liberisë, Joseph Boakai.

Gjatë takimit, Osmani tha se kanë diskutuar për thëllimin e bashkëpunimit në mës të dy vendeve.

“Liberia ka qenë ndër shtetet e para që e ka njohur Kosovën më 2008. Me Presidentin Joseph Boakai, diskutuam për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve tona në fusha të interesit të përbashkët dhe në interes të popujve tanë”, u shpreh Osmani.