Osmani pas takimit me Sessions: Ligjvënësit amerikanë vazhdojnë të jenë një zë jetik për Kosovën

E publikuar: 10/05/2024 13:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani e cila ndodhet për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka reaguar pas takimit me Kongresmenin, Pete Sessions.

Përmes një postimi në X, Osmani theksoi se ishte kënaqësi ta takonte Sessions.

Derisa shtoi se ligjvënësit amerikan vazhdojnë të jenë një zë jetik për Kosovën.

“Ishte kënaqësi të takohesha me Kongresmenin Pete Sessions. Ligjvënësit amerikanë vazhdojnë të jenë një zë jetik për Kosovën”, shkroi Osmani.

E para e shtetit, potencoi se e vlerësojnë avokimin e Amerikës, “i cili ka qenë i cili ka qenë vendimtar në formësimin e së kaluarës së Kosovës dhe do të jetë thelbësore për të ardhmen tonë”.