Osmani: NATO është fati ynë, rrugëtimi drejt anëtarësimit në Aleancë nuk pushon, nuk lëkundet

E publikuar: 04/04/2024 15:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja Vjosa Osmani në 75 vjetorin e NATO-s shkroi se Kosova nuk ndalet drejt rrugëtimit të saj për t’u bërë anëtare e aleancës ushtarake perëndimore.

Osmani shkroi në “X” se NATO “është një zotim për brezat e ardhshëm se ata do të trashëgojnë një botë më të sigurt dhe më të sigurt”.

“NATO është fati ynë. Është fati i Kosovës”, shkroi Osmani.

“Rrugëtimi ynë drejt anëtarësimit në Aleancë nuk pushon, nuk lëkundet. Ne vazhdojmë të ecim përpara së bashku. Gjithmonë”, shtoi presidentja, duke ia bashkëngjitur postimit një fotografi të saj me shefin e NATO-s, Jens Stoltenberg.