Osmani, Konjufca dhe Kurti takojnë ambasadorët e shteteve të Quint-it

E publikuar: 03/04/2024 18:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja e vendit Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë pritur sot në Qeveri ambasadorët e shteteve të Quint-it.

Sipas të dhënave, takimi ka qenë i lidhur me anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.