Oficeri shtinë me armë drejt protestuesve pro-palestinezë në Kolumbi

E publikuar: 03/05/2024 23:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një oficer policie qëlloi aksidentalisht me armën e tij në kampusin e Universitetit të Kolumbias, ndërsa largonte protestuesit pro-palestinezë nga një ndërtesë të martën, tha Departamenti i Policisë së Nju Jorkut.

Askush nuk u lëndua dhe plumbi u gjet në një mur. Rasti është duke u hetuar, thanë zyrtarët e qytetit, raporton BBC.

Policia arrestoi 112 protestues këtë javë.