Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

14.06.2020 16:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

Në kuadër të kremtimit të ditës së çlirimit të Komunës së Obiliqit, sot është bërë vënia e gurthemelit për ndërtimin e bibliotekës së qytetit.

Me këtë rast, kryetari i komunës, Xhefer Gashi, tha se për nder të kësaj dite kanë nis punën për këtë bibliotekë, e cila është e domosdoshme për të rinjët dhe studentët.

“Që në këtë ditë të bëjmë edhe gurthemelin e bibliotekës së qytetit me qëllim që të krijohet një mundësi më shumë për të rinjët, për studentët tanë që e kanë shumë të domosdoshme. Hapësira totale duhet të jetë diku rreth 750 metra katror, projekti në total është 272 mijë euro dhe afati kohorë është 120 ditë pune për realizimin e projektit”, tha ai.

Përndryshe, kuvendi komunal në këtë komunë, ka mbajtur edhe një seancë solemne për ditën e çlirimit, ku u vlerësua lartë sakrifica dhe kontribut i të rënëve për liri/FrontOnline/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi në dialog

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi në dialog

Raporti i fundit: 11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Raporti i fundit: 11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Vazhdon vaksinimi gjatë fundjavës, disa qytetarë shprehen të kënaqur me menaxhimin e pandemisë

Vazhdon vaksinimi gjatë fundjavës, disa qytetarë shprehen të kënaqur me menaxhimin e pandemisë

Për tetë muaj në Kosovë ndodhën mbi 14 mijë aksidente trafiku

Për tetë muaj në Kosovë ndodhën mbi 14 mijë aksidente trafiku

A do të largohet nga PDK’ja për t’iu bashkuar Vetëvendosjes, flet Andin Hoti

A do të largohet nga PDK’ja për t’iu bashkuar Vetëvendosjes, flet Andin Hoti

Selimi i AAK-së: Jemi kundër SHBA-ve nëse refuzojmë gaz-sjellësin amerikan

Selimi i AAK-së: Jemi kundër SHBA-ve nëse refuzojmë gaz-sjellësin amerikan

GLPS: Dështimi i rastit Pronto, zhgënjimi i rradhës nga sistemi i drejtësisë në Kosovë

GLPS: Dështimi i rastit Pronto, zhgënjimi i rradhës nga sistemi i drejtësisë në Kosovë

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Konjufca për gjendjen me Covid: Përgjegjësinë kryesore e ka Qeveria, gabimi ishte hapja totale

Konjufca për gjendjen me Covid: Përgjegjësinë kryesore e ka Qeveria, gabimi ishte hapja totale

Krasniqi: Vendim populist për ta blerë paqen sociale, nuk e zgjidh problemin themelor të cilësisë së studimeve

Krasniqi: Vendim populist për ta blerë paqen sociale, nuk e zgjidh problemin themelor të cilësisë së studimeve

Mobilizohet Policia e Kosovës, largojnë një mjet të pashpërthyer në Mitrovicë

Mobilizohet Policia e Kosovës, largojnë një mjet të pashpërthyer në Mitrovicë

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

Bajrami: Masa për lirimin nga pagesa për studentët ishte nisur nga Qeveria Hoti

Bajrami: Masa për lirimin nga pagesa për studentët ishte nisur nga Qeveria Hoti

MSh-ja bën thirrje për vaksinim, qendrat për vaksinim janë të hapura edhe ditëve të vikendit

MSh-ja bën thirrje për vaksinim, qendrat për vaksinim janë të hapura edhe ditëve të vikendit