Mund të njohësh Ronnie dhe Donnie, binjakët siamezë më të vjetër në botë

E publikuar: 13/03/2015 13:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Shumë njerëz nuk mendohen dy herë përpara se të veprojnë, kurse binjakët Ronnie dhe Donnie cdo aktivitet e kryejnë sëbashku, që nga më i vogli deri tek angazhimi më i madh.

Ata duhet të bien në kompromis për gjithçka.
E pra katë janë binjakët siamezë më të vjetër në botë. Të dy kanë mbushur 64 vjec.

Binjakët kanë 4 krahë, 4 këmbë por kanë një legen të bashkangjitur. Ata kanë përfituar nga kjo anomali e lindjes dhe kanë punuar dhe në cirk, kurse tani janë tërhequr në Dayton.

Kur lindën nuk u dhanë shpëtim. Mjekët menduan se nuk do ia hedhin. Por binjakët jetuan dhe në sajë të ndihmës së familjes, motra dhe vëllezër nuk u ndihen kurrë të përjashtuar nga aktivitetet e tyre.