Mujanoviq: Lajm pozitiv largimi i Lajçakut

E publikuar: 30/03/2024 14:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Jasmin Mujanoviq, politolog dhe specialist i politikave të Evropës Juglindore dhe çështjeve ndërkombëtare, tha se nëse lajmi për largimin e Lajçakut nga posti i tij si i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi është i saktë, është pozitiv për aq sa ai do të largohet.

“Por, për hir të besueshmërisë së BE-së, ai duhej të pushonte pa ceremoni dhe të ishte detyruar të dilte në pension pas 4 vitesh mbjelljeje kaosi dhe guximi të Vuqiçit”, ka shkruar ai në “X”.