Martesat më të shtrenjta të njerëzve të famshëm

E publikuar: 08/03/2015 20:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Luksi i njerëzve të famshëm nuk ka limit, sidomos kur bëhet fjalë për ditën më të lumtur të jetës së tyre, martesën – ditë kjo, kur ata dëshirojnë të lënë përshtypje se jeta e tyre është parajsë.

Në rregull, e dimë fare mirë që martesat e VIP-ve shpesh janë më shumë lidhje interesi se sa dashurie – që zgjasin disa vjet, për të mos thënë disa muaj ose javë. Megjithatë, duhet pranuar se ata shpenzojnë shuma të mëdha parash për të organizuar festa madhështore martesore që bëjnë jehonë në mediat botërore për javë të tëra.
Në vijim ju prezantojmë “garën e padukshme mes të famshmëve” – respektivisht martesat më të shtrenjta të tyre ndër vite, për të cilat kanë shpenzuar dhe miliona dollarë. Fatkeqësisht ose fatmirësisht, disa prej tyre janë ndarë vite me parë.

Donald Trump & Melania Knauss –1 milion $

Catherine Zeta-Jones & Michael Douglas – 1.5 milion $

Christina Aguilera & Jordan Bratman – 2 milionë $

Elizabeth Hurley & Arun Nayar – 2.5 milionë $

David & Victoria Beckham – 800,000 $

Kate Middleton & Prince William – 70 milionë $

Paul McCartney & Heather Mills – 3 milionë $


Madonna & Guy Ritchie – 1.5 milion $


Tom Cruise & Katie Holmes – 2 milionë $