Kurti nuk e komenton reagimin e Osmanit për letrën e Gërvallës në KiE

E publikuar: 29/05/2024 22:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryeministri Albin Kurti i ka ikur gazetarëve kur u pyet për raportet me presidenten Vjosa Osmani. Kjo e fundit sot shpërtheu ndaj deklaratës së Glauk Konjufcës dhe moskoordinimit të qeverisë me të për letrën që u dërgua pa dijeninë e Osmanit në KiE.

Osmani ka thënë se letra e dërguar nga kryediplomatja, Donika Gërvalla, ka rënë në ujë. Ndërsa deklaratën e Glauk Konjufcës se asaj nuk i ishte dërguar letra, me arsyetimin se ka qenë jashtë vendit, e quajti qesharake duke thënë se telefonat funksionojnë.

Në tërë këtë situatë, fokusi ndodhet te kryeministri Albin Kurti për të marrë një deklaratë për raportet që tash ai i ka me presidenten Osmani.

Por, Kurti nuk ka dhënë asnjë koment mbi këtë çështje sonte kur u pyet nga gazetarët.

Krejt çka ai tha në pak sekonda, ishte data për mbajtjen e zgjedhjeve në Preshevë dhe Bujanovc./eo

Gatimet tona pjekën në prush, prandaj edhe janë më të shijshme!

Posted by Pep's Taverna on Tuesday, April 28, 2020