Kinezët për 36 orë rindërtojnë urë shumë tonësh (Video)

E publikuar: 20/11/2015 13:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Inxhinierët kinezë kanë vërtetuar se ura mund të ndërtohet në vetëm disa orë, transmeton koha.net.

Ata kanë postuar një video para dhe pas ndërtimit të kësaj ure, që vërtet duket mahnitëse se si mund të rindërtohet vetëm për 36 orë.

Në video shihet ndërtimi i urës San Yuan në Pekin nga hiqi, e cila ndodh në vetëm 36 orë, falë një planifikimi të mençur.