Kili “ia len kile” Shqipërisë

E publikuar: 22/03/2024 23:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Shqipëria ka pësuar humbje nga Kili me rezultat 0-3, në kuadër të një miqësore.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Eduardo Vargas, në minutë e 20′. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Marcos Bolados, në minutën e 84′ e dyfishoi epërsinë për kilianët.

Ndërsa për golin e tretë dhe të vulosjes së fitores u përkujdes Victor Davilla, në minutën e 92′.