Këta janë njerëzit më me ndikim në internet

E publikuar: 08/03/2015 11:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidenti i ShBA-së, Barack Obama, këngëtarja Taylor Swift si dhe Kim Kardashian janë në mesin e 30 personave më me ndikim në internet.

Revista prestigjioze, Time, ka publikuar këtë listë ku ka futur edhe këngëtarë tjerë të njohur si dhe nxitësin e debatit për “fustanin e shumëngjyrshëm”

Obama është në këtë listë si lideri më i pëlqyer në Facebook dhe në Twitter, ndërsa Taylor Swift për shkak të lidhjes që ka me ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Në listë ka edhe blogerë të njohur.

Kjo është lista e plotë prej 30 personave më me ndikim në internet:

 • Felix Arvid Ulf Kjellberg (aka PewDiePie)
 • Taylor Swift
 • The Jester
 • Nash Grier
 • Barack Obama
 • Kim Kardashian West
 • Joy Cho
 • Janet Mock
 • Justin Bieber
 • Ta-Nehisi Coates
 • Grace Helbig
 • Vani Hari (Food Babe)
 • Beyoncé
 • Gwyneth Paltrow
 • Tyler Oakley
 • Cristina Fernández de Kirchner
 • Matt Drudge
 • Yao Chen
 • Bethany Mota
 • Alexei Navalny
 • Brittany Furlan
 • Shakira
 • Denny Januar Ali
 • Anita Sarkeesian
 • Josh Ostrovsky (The Fat Jew)
 • Brandon Stanton
 • JK Rowling
 • Narendra Modi
 • Jimmy Fallon
 • Caitlin McNeill