Këta janë njerëzit më me ndikim në internet

08.03.2015 11:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këta janë njerëzit më me ndikim në internet

Presidenti i ShBA-së, Barack Obama, këngëtarja Taylor Swift si dhe Kim Kardashian janë në mesin e 30 personave më me ndikim në internet.

Revista prestigjioze, Time, ka publikuar këtë listë ku ka futur edhe këngëtarë tjerë të njohur si dhe nxitësin e debatit për “fustanin e shumëngjyrshëm”

Obama është në këtë listë si lideri më i pëlqyer në Facebook dhe në Twitter, ndërsa Taylor Swift për shkak të lidhjes që ka me ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Në listë ka edhe blogerë të njohur.

Kjo është lista e plotë prej 30 personave më me ndikim në internet:

 • Felix Arvid Ulf Kjellberg (aka PewDiePie)
 • Taylor Swift
 • The Jester
 • Nash Grier
 • Barack Obama
 • Kim Kardashian West
 • Joy Cho
 • Janet Mock
 • Justin Bieber
 • Ta-Nehisi Coates
 • Grace Helbig
 • Vani Hari (Food Babe)
 • Beyoncé
 • Gwyneth Paltrow
 • Tyler Oakley
 • Cristina Fernández de Kirchner
 • Matt Drudge
 • Yao Chen
 • Bethany Mota
 • Alexei Navalny
 • Brittany Furlan
 • Shakira
 • Denny Januar Ali
 • Anita Sarkeesian
 • Josh Ostrovsky (The Fat Jew)
 • Brandon Stanton
 • JK Rowling
 • Narendra Modi
 • Jimmy Fallon
 • Caitlin McNeill
Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Ramush Haradinaj për Noizyn dhe Loredanën: Miq të veçantë

Ramush Haradinaj për Noizyn dhe Loredanën: Miq të veçantë

Pique po e vazhdon lidhjen me të dashurën 22-vjeçare, çifti është parë bashkë në veturën e futbollistit

Pique po e vazhdon lidhjen me të dashurën 22-vjeçare, çifti është parë bashkë në veturën e futbollistit

Megan Markle është e gjatë 171 cm dhe peshon 50 kg: për të qenë e dobët, ajo ha këtë ushqim çdo ditë!

Megan Markle është e gjatë 171 cm dhe peshon 50 kg: për të qenë e dobët, ajo ha këtë ushqim çdo ditë!

Justin Bieber anulon koncertet për shkak të paralizës në fytyrë

Justin Bieber anulon koncertet për shkak të paralizës në fytyrë

Shakira thuhet se punësoi detektivë për të zbuluar tradhtinë e Piques

Shakira thuhet se punësoi detektivë për të zbuluar tradhtinë e Piques

‘Sekreti’ i Bebe Rexhës që do t’i shpëtojë të gjitha vajzat

‘Sekreti’ i Bebe Rexhës që do t’i shpëtojë të gjitha vajzat

Gjiko flet për rastin e akuzave të dhunimit: Gjendja ime emocionale ka qenë e rëndë

Gjiko flet për rastin e akuzave të dhunimit: Gjendja ime emocionale ka qenë e rëndë

Ledri Vula ka lansuar këngën e tij më të re, “Monaco”

Ledri Vula ka lansuar këngën e tij më të re, “Monaco”

A mundet Johnny Depp ta “ringjallë” karrierën pas fitores në gjykatë?

A mundet Johnny Depp ta “ringjallë” karrierën pas fitores në gjykatë?

Ndahet Pique dhe Shakira, këngëtarja e kapi me një tjetër femër

Ndahet Pique dhe Shakira, këngëtarja e kapi me një tjetër femër

Pas tragjedisë në Ferizaj, Fero përjetëson “Strellën” në trup (FOTO)

Pas tragjedisë në Ferizaj, Fero përjetëson “Strellën” në trup (FOTO)

Fituesit e Eurovizionit e shesin trofeun për të blerë dronë për Ukrainën

Fituesit e Eurovizionit e shesin trofeun për të blerë dronë për Ukrainën

Avokati i Johnny Deep provimin e jurisprudencës e dha në Kosovë

Avokati i Johnny Deep provimin e jurisprudencës e dha në Kosovë

U kapën “mat” në Itali, Bora Zemani konfirmon ribashkimin me Donaldin?

U kapën “mat” në Itali, Bora Zemani konfirmon ribashkimin me Donaldin?