Ja kush i tha Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit “JO” për Tribunalin

E publikuar: 29/05/2015 19:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Përfundimisht, 11 deputetë të PDK-së kanë thënë se nuk do të votojnë pro themelimit të Gjykatës Speciale. Qëndrimi i tyre është bërë publik sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PDK’së. Shumica e këtyre deputetëve janë nga Drenica.

Këta janë emrat e deputetëve që do të votojnë kundër Gjykatës Speciale:

Ganimete Musliu,

Rafet Rama

Xhevahire Izmaku,

Blerta Deliu-Kodra,

Bekim Haxhiu,

Nuredin Lushtaku,

Sala Berisha-Shala,

Fadil Beka,

Fadil Demaku,

Nait Hasani,

Raif Qela

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!