IKSHPK me apel për vaksinim, përmend edhe mbylljen totale

E publikuar: 23/07/2021 12:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen me vaksinën Anti Covid.

IKSHPK përmes një njoftimi ka thënë se qytetarët duhet të vaksinohen për të ruajtur shëndetin e tyre dhe të afërmve të tyre.

“Mos lejoni mbylljen e të gjithëve nga pakujdesia e disave”, shkruan IKSHPK në postimin e tyre.

“Mosvaksinimi përkeqëson situatën epidemiologjike, rritë rastet e sëmundjes, rritë rastet e vdekjes, mbingarkon institucionet shëndetësore”, thuhet tutje

Gatimet tona pjekën në prush, prandaj edhe janë më të shijshme!

Posted by Pep's Taverna on Tuesday, April 28, 2020