Ikin nga vendi i ngjarjes pasi goditën policët, në veturë u gjendet mariuhuanë e kokainë

E publikuar: 14/11/2023 09:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Tre zyrtar policorë kanë pësuar lëndime derisa ishin në kryerje të detyrës zyrtare.

Kjo pasi që një veturë në lëvizje, në të cilën gjendeshin tre persona të panjohur i ka goditur zyrtarët, të cilët i kishin dhënë urdhër të dyshuarve për t’u ndalur me veturë.

Të dyshuarit, në tentativë për t’u larguar nga vendi i ngjarjes, kanë shkaktuar aksident dhe e kanë braktisur veturën.

Gjatë kontrollit në veturën e braktisur janë gjetur dhe konfiskuar 4.1 gr substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë dhe 0.2 gr substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë.

Nuk raportohet për të arrestuar, rasti në hetime.