Idrizi takohet me Konjufcën, thotë se biseduan rreth bashkëpunimit me nivelin qendror

E publikuar: 18/03/2024 12:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

I pari i Vushtrrisë, Ferit Idrizi ka bërë të ditur se është takuar me kryetarin e kuvendit, Glauk Konjufca.

Idrizi tha se temë diskutimi i këtij takimi ishin projektet që janë duke u zhvilluar në Komunën e Vushtrrisë, dhe mundësitë e bashkëpunimit me nivelin qendror.

Postimi i plotë:

“Sot, në ambientet e Kuvendit të Republikës së Kosovës pata një takim të ngrohtë e përmbajtjesor me kryetarin e Kuvendit, z.Glauk Konjufca.

Me kryetarin Konjufca diskutuam mbi projektet që janë duke u zhvilluar në Komunën e Vushtrrisë, dhe mundësitë e bashkëpunimit me nivelin qendror, në të mirë të qytetarëve vushtrrias.

Faleminderit për pritjen Kryetar Konjufca!”