Ibrahimovic nuk luan për të 16-tën herë këtë sezon

21.04.2021 20:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ibrahimovic nuk luan për të 16-tën herë këtë sezon

Zlatan Ibrahimovic nuk është ftuar për ndeshjen ndaj Sassuolos dhe kjo është hera e 16-të që sulmuesi veteran i mungon Milanit këtë sezon.

39-vjeçari ka probleme muskulore, ashtu që nuk ishte në dispozicion të trajnerit Stefano Pioli për sfidën e të mërkurës.

Mungesa nda Neroverdi shënon herën e 16-të që Ibra nuk luan në edicionin 2020/2021 dhe deri më tani ka munguar në katër ndeshje të Ligës së Evropës dhe 12 në Serie A.

Megjithatë, ai ka arritur t’i shënojë 15 gola në 17 paraqitje në kampionatin italian gjatë këtij sezoni, ndërsa Rossonerët pozicionohen në vend të dytë.
Ndeshjet në të cilat ka munguar Zlatan Ibrahimovic për shkak të lëndimeve në sezonin 2020/2021:

Liga e Evropës: Lille, Celtic, Sparta Prague, Manchester United.
Serie A: Fiorentina, Sampdoria, Parma, Genoa, Sassuolo, Lazio, Benevento, Juventus, Udinese, Verona, Napoli, Sassuolo.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çeki – Angli: Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

Çeki – Angli: Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

Rrëfimi i 37-vjeçares që u maltretua nga burri: Qe 20 vjet m’ka rreh me stupc e shishe, ma ka ngul thikën disa herë

Rrëfimi i 37-vjeçares që u maltretua nga burri: Qe 20 vjet m’ka rreh me stupc e shishe, ma ka ngul thikën disa herë

Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” do të mbahen vetëm me tifozë japonezë

Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” do të mbahen vetëm me tifozë japonezë

Dembele largohet nga ekipi i Francës në Euro 2020

Dembele largohet nga ekipi i Francës në Euro 2020

Formacionet e mundshme: Ukrainë – Austri, ndeshja që do të përcaktojë shumëçka në Grupin C

Formacionet e mundshme: Ukrainë – Austri, ndeshja që do të përcaktojë shumëçka në Grupin C

Maqedonia e Veriut dhe Holanda përballen sot pa ‘presion’, formacionet e mundshme

Maqedonia e Veriut dhe Holanda përballen sot pa ‘presion’, formacionet e mundshme

“Gruaja shqiptare u përdhunua 7 herë”, dëshmia tronditëse në Greqi

“Gruaja shqiptare u përdhunua 7 herë”, dëshmia tronditëse në Greqi

10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç

10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç

Princ Vali Corleone i ri i Maqedonisë, shpenzon 60 mijë euro në muaj pa punuar kurrë

Princ Vali Corleone i ri i Maqedonisë, shpenzon 60 mijë euro në muaj pa punuar kurrë

Shaqiri me një tjetër gol të jashtëzakonshëm, Zvicra 3:1 Turqia

Shaqiri me një tjetër gol të jashtëzakonshëm, Zvicra 3:1 Turqia

Euro 2020: Zvicra e kërkon kualifikimin kundër Turqisë me Xhakën e Shaqirin titullarë

Euro 2020: Zvicra e kërkon kualifikimin kundër Turqisë me Xhakën e Shaqirin titullarë

Hëngri kanabis, dy vjeçari lufton për jetën

Hëngri kanabis, dy vjeçari lufton për jetën

Kamioni hyn mes turmës së komunitetit LGBTQ, vdes një person

Kamioni hyn mes turmës së komunitetit LGBTQ, vdes një person

Golashënuesit më të mirë pas dy raundeve të para në fazën e grupeve në EURO 2020

Golashënuesit më të mirë pas dy raundeve të para në fazën e grupeve në EURO 2020

Rizvanolli e bindur se vaksinimi në masë do të ndikojë pozitivisht në rimëkëmbjen ekonomike

Rizvanolli e bindur se vaksinimi në masë do të ndikojë pozitivisht në rimëkëmbjen ekonomike

​Digjet çatia e objektit të ish-kooperativës bujqësore

​Digjet çatia e objektit të ish-kooperativës bujqësore