Hovenier takohet me Bislimin një ditë pas bisedimeve për dinarin në Bruksel

E publikuar: 20/03/2024 12:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka hyrë në ndërtesën e Qeverisë, ku do të takohet me zëvendëskryeministrin dhe kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimin, raporton Ekonomia Online.

Takimi i Hovenierit me Bislimin vjen një ditë pas takimit që ky i fundit e ka pasur në Bruksel me homologun e tij serb, Petar Petkoviq, me të cilin folën për Marrëveshjen Bazike dhe çështjen e dinarit.

Për sa i përket çështjes së dinarit, Bislimi dje tha se deri më 22 mars do të dalin me propozime konkrete se si do të ecet tutje.