Hamasi ka njoftuar se ka pranuar një propozim të Egjiptit dhe Katarit për armëpushim

E publikuar: 06/05/2024 21:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Hamasi ka njoftuar se ka pranuar një propozim të Egjiptit dhe Katarit për armëpushim.

Hamasi lëshoi një deklaratë duke thënë se lideri suprem, Ismail Haniyeh, e kishte dhënë lajmin në një telefonatë me kryeministrin e Katarit dhe ministrin e inteligjencës së Egjiptit, shkruan Sky News.

Këto dy vende kanë ndërmjetësuar për muaj të tërë bisedimet midis Hamasit dhe Izraelit, derisa ende nuk ka pasur ndonjë koment nga ky i fundit.