Gruaja ngjitet në shtyllën elektrike 20m pas debatit me bashkëshortin për tradhtinë (Video-Foto)

E publikuar: 05/04/2024 18:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Në pamje dramatike që janë bërë virale në rrjet, shihet një grua 34 vjeçare në Gorakhpour në veri të Indisë që ishte ngjitur në një shtyllë elektrike më shumë se 20 metra të lartë, pas një konflikti me bashkëshortin.

Sipas raportimeve gruaja Suman Devi kreu aktin e dy diteve me pare në formë ‘kërcënimi vetëvrasjeje’, pasi i kishte rrëfyer bashkëshortit për një lidhje jashtëmartesore me një burrë tjetër.

Çështja bëhet edhe më dramatike teksa nëna e tre fëmijëve i kishte kërkuar bashkëhsortit Ram Govind të lejonte që i dashuri i saj të jetonte me ta, dhe kështu mund të ndihmonte me shpenzimet, por ai kishte refuzuar, shkruan rrjeti vendas IndiaTimes.

Incidenti i pazakontë dhe motivimi akoma më absurd i gruas, kanë shkaktuar reagime të shumta në rrjetet sociale. /timesofindia.indiatimes.com/