Gjilani përforcohet me Senad Jarovic

E publikuar: 22/01/2024 20:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Senad Jarovic është përforcimi më i ri i Gjilanit.

Klubi gjilanas ka njoftuar këtë të hënë për huazimin e tij nga kampionët e Maqedonisë së Veriut, Struga.

25-vjeçari do të jetë pjesë e “Skifterave” deri në fund të sezonit.

Sulmuesi me prejardhje boshnjake, por që ka nënshtetësi gjermane, ka ndërtuar karrierë te disa klube evropiane.

Jarovic e nisi te grupmoshat e Unterrathit, për të vazhduar pastaj edhe tek të rinjtë e Dusseldorfit dhe Domzales, për t’u aktivizuar edhe si profesionist te kjo e fundit.

Ai pastaj vazhdoi karrierën te klubet si NK Dob, Spartak Trnava, SonderjyskE, Zlate Moravce, SKF Sered, NK Radomlje, Petrolul, Sloboda Tuzla e Minaur.

Njoftimi i plotë nga SC Gjilani:

Sport Club Gjilani dhe FC Struga janë dakorduar për huazimin e futbollistit Senad Jarovic.

Sulmuesi 25 vjeçar do të qëndrojë në skuadër deri në fund të edicionit 23/24 si futbollist i huazuar nga kampionët e Maqedonisë së Veriut.

Jarovic më parë ishte pjesë e shumë klubeve në Evropë, derisa te ‘kuqebardhët’ vjen si vlerë e shtuar për repartin sulmues.

Të gjithë në SC Gjilani i urojnë mirëseardhje Jarovic dhe i dëshirojnë sukses në objektivat që klubi ka vënë para.