Escobar e Hovenier bënë nderime tek shtatorja e ish-presidentit Rugova para takimit me Osmanin

E publikuar: 13/03/2024 23:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe ambasadori Jeffrey Hovenier, sot para takimit me presidenten Vjosa Osmani, bënë nderime tek shtatorja e ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Më pas dyshja i është drejtuar presidencës për ta zhvilluar takimin me Osmanin.

Escobar e quajti Osmanin garantuesen kryesore të raporteve SHBA-Kosovë.

Pamjet i ka publikuar Gazeta Demos:

Emisari Gabriel Escobar i shoqëruar nga ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier, sonte ka zhvilluar takim me liderët e opozitës së vendit.

Në takimin ishin të pranishëm kreu i PDK-së, Memli Krasniqi, ai i LDK-së Lumir Abdixhiku dhe i AAK-së, Ramush Haradinaj.