Emri i viktimës në Rahovec, ishte pensionist i Gjermanisë

E publikuar: 03/05/2024 21:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

U raportua më herët se, në Krushë të Madhe të Rahovecit është gjetur një person pa shenja jete.

Burime të Indeksonline pohuan se i njëjti u dyshua t’i ketë dhënë fund jetës.

Indeksonline raporton viktima në fjalë është Rafki Hoti.

Hoti ishte pensionist kosovar, me pasaportë gjermane, dhe u gjet i varur në litar.

Rastin në fjalë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezi.

Ai ka thënë se rasti është duke u hetuar nga organet relevante, teksa trupi i pajetë i viktimës është dërguar për ekzaminim në IML.

“Atë që mund të ju konfirmoj është se sot viktima mashkull i lindur në vitin 1951 është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në fshatin Krushë e Madhe-Rahovec (ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes ka konstatuar vdekjen e tij). Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore. Me vendim të prokurori të shtetit është iniciuar rast “hetim i vdekjes”, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për ekzaminim mjeko-ligjor.” – ka deklaruar Elezi.