Emisari britanik në Prishtinë në takime me Kurtin e Osmanin, flasin edhe për “integrimin ndërkombëtar të Kosovës”

E publikuar: 04/04/2024 11:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Emisari britanik në Prishtinë në takime me Kurtin e Osmanin, flasin edhe për “integrimin ndërkombëtar të Kosovës”Ambasada britanike në Kosovë ka njoftuar se i dërguar i kryeministrit britanik për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, është takuar në Kosovë me presidenten Osmani dhe kryeministrin Kurti.

Ambasada ka bërë të ditur se në takime është diskutuar për sigurinë rajonale, integrimin ndërkombëtar të Kosovës dhe çështje bilaterale.