E dhimbshme: Babai mitrovicas do t’ia dhurojë veshkën djalit, por duhen 23 mijë euro

21.09.2021 22:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E dhimbshme: Babai mitrovicas do t’ia dhurojë veshkën djalit, por duhen 23 mijë euro

Berat Sefedini nga Mitrovica vuan nga një sëmundje e veshkës dhe operimi në Turqi po i kushton 23 mijë euro.

Baba i Beratit do ta dhuroj veshkën e tij për të birin, por operimi për transplantimin e veshkës nuk mund të kryhet në Kosovë prandaj familjarët kërkojnë ndihmë për sigurimin e të hollave.

“Me zemër të thyer, ju lutemi që kushdo që ka mundësi të kontriboj sado pak, për ta shpëtuar vëllaun tonë”, thuhet në postimin e familjarit të tij.

Të dhënat për të ofruar ndihmë financiare i gjeni më poshtë.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë,

Nuk mund ta përshkruajmë me fjalë sa të vështirë e kemi ta bëjmë këtë thirrje publike, por nuk kemi rrugë tjetër, për ta shpëtuar vëllaun tonë Beratin i cili po përballet me një sëmundje të rëndë.

Vëllau ynë i dashtun Berati, 35 vjeçar, vuan nga një sëmundje e veshkës. Baba i Beratit do t’a dhuroj veshkën e tij për të birin, por operimi për transplantimin e veshkës duhet të kryhet në Turqi pasi që nuk mund të kryhet në Kosovë.

Çmimini operacionit është 23 000€, të cilën ne si familjarë nuk kemi mundësi ta mbulojmë.

Prandaj, me zemër të thyer, ju lutemi që kushdo që ka mundësi të kontriboj sado pak, për ta shpëtuar vëllaun tonë.

E dijmë se ne sdo të mund tua kthejmë kurrë por do të lutemi gjithë jetën tonë që All-llahu t’ua shpërblej me të mirat e tij kontributin tuaj.

Secilin donacion mund ta dërgoni në të dhënat e bashkangjithura më poshtë.

XK051305003600572811 – BPB

Nga thellësia e shpirtit, FALEMINDERIT!

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova bëhet gati edhe për dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19

Kosova bëhet gati edhe për dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19

Uran Ismaili: Me mua kryetar, drejtorët në Komunën e Prishtinës, nuk do të jenë partiak

Uran Ismaili: Me mua kryetar, drejtorët në Komunën e Prishtinës, nuk do të jenë partiak

Osmani përplaset me ministrin serb në Këshill të Sigurimit: Serbia ende fle në varreza masive

Osmani përplaset me ministrin serb në Këshill të Sigurimit: Serbia ende fle në varreza masive

Vendos Qeveria, hiqet ora policore për zyrtarët në zgjedhje

Vendos Qeveria, hiqet ora policore për zyrtarët në zgjedhje

Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Osmani e fton Selakoviqin të kërkojë falje për masakrat në Kosovë

Osmani e fton Selakoviqin të kërkojë falje për masakrat në Kosovë

A kreu Ministri Rakiq vepër penale me deklaratën për “Natën e Kristaltë në Veri”, flet ish-kryetari i Gjykatës Supreme

A kreu Ministri Rakiq vepër penale me deklaratën për “Natën e Kristaltë në Veri”, flet ish-kryetari i Gjykatës Supreme

Lutfi Haziri, para 23 vitesh ishte arrestuar nga Serbia nën akuzën për terrorizëm

Lutfi Haziri, para 23 vitesh ishte arrestuar nga Serbia nën akuzën për terrorizëm

Përfaqësuesi i SHBA-së në OKB: Të përmbyllet misioni i UNMIK-ut, dialogu të përfundojë me njohje reciproke

Përfaqësuesi i SHBA-së në OKB: Të përmbyllet misioni i UNMIK-ut, dialogu të përfundojë me njohje reciproke

Osmani në KS të OKB-së: 22 vite më parë ju kam përcjellë në TV si refugjate e ikur nga ushtria e Serbisë, sot si Presidente e Kosovës

Osmani në KS të OKB-së: 22 vite më parë ju kam përcjellë në TV si refugjate e ikur nga ushtria e Serbisë, sot si Presidente e Kosovës

Gjykata jep detaje për lirimin e Enver Sekiraqës në arrest shtëpiak

Gjykata jep detaje për lirimin e Enver Sekiraqës në arrest shtëpiak

Ekskluzive/ Sondazhi i UBO-s: Arben Vitia i pari, Uran Ismaili renditet i dyti

Ekskluzive/ Sondazhi i UBO-s: Arben Vitia i pari, Uran Ismaili renditet i dyti

Shefi i UNMIK-ut: Policia ka hedhur gaz lotsjellës dhe granta dore në shtëpitë e tyre

Shefi i UNMIK-ut: Policia ka hedhur gaz lotsjellës dhe granta dore në shtëpitë e tyre

Murati: Nga ky muaj, nënat që kanë lindur fëmijë nga viti 2015 e tutje mund të aplikojnë për shtesa

Murati: Nga ky muaj, nënat që kanë lindur fëmijë nga viti 2015 e tutje mund të aplikojnë për shtesa

Borell pas vizitës në Washington, fton Kurtin dhe Vuçiqin në Bruksel

Borell pas vizitës në Washington, fton Kurtin dhe Vuçiqin në Bruksel

Në takimin Borrell dhe Blinken u diskutua për vazhdimin e procesit të dialogut

Në takimin Borrell dhe Blinken u diskutua për vazhdimin e procesit të dialogut