Del në ankand ‘kubana’ që Michael Jordan e kishte lënë në gjysmë!

18.02.2022 14:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Del në ankand ‘kubana’ që Michael Jordan e kishte lënë në gjysmë!

Një shtëpi ankandi në New York po ofron një artefakt të pazakontë të relikteve sportive – një cigare puro, të njohura si “kubana”, cigare kjo që ish-basketbollisti Michael Jordan e kishte konsumuar deri në gjysmë.

Lajmin e ka bërë të ditur kompania Lelands, e specializuar në relikte sportive, e cila njoftoi se puroja ishte marrë nga një prej agjenteve të tyre.

Agjentja ishte takuar me ish-yllin e ligës NBA në Arizona Baltimore Resort, në vjeshtën e vitit 2021 dhe i kërkoi atij një foto.

“Para se të bënte foton, ai e ndali puro- cigaren në shpuzore , bëri një foto të shpejtë dhe iku. Pasi vuri re se Michael e kishte lënë gjysmën e puros në shpuzore, agjentja jonë vendosi që ta merrte atë”, thuhet në sqarimin e lëshuar nga kompania Lelands.


Ankandi u hap të enjten me një ofertë fillestare prej 500 dollarë.

Një nga basketbollistët më të mirë të botës, shtatë herë kampion i NBA me Chicago Bulls, Michael “Air” Jordan është konsumues pasionant i cigareve puro.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë