Artistët bëhen bashkë për Kumanovën. Zbulohet lista e koncertit të bamirësisë

E publikuar: 19/05/2015 20:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ngjarja e dhimbshme në lagjen e Trimave në Kumanovë duket se ka sensibilizuar një pjesë të mirë të këngëtarëve të skenës sonë, për të organizuar një koncert. Shqiptarë të Shqipërisë, Kosovës e Maqedonisë kanë menduar t’i vijnë në ndihmë banorëve dhe familjeve të prekura nga tragjedia e ditëve të fundit në Maqedoni.

Elita 5
Aurela Gace
Adelina Tahiri
Adrian Gaxha
Blero
Mihrije Braha
Naim Abazi
Silva Gunbardhi
Dafi Derti
Etno Engjujt
Big Basta
Motrat Mustafa
Mahmut Ferati
Big Mama
Genta Ismajli
Alban Mehmeti
Ardit Bexheti
Bekim Rexhepi
Fjolla Morina
Floriani
Ervin Bushati
Gentjan Dema
Lori
Mia Morina
Sinan Hoxha
Veton Idrizi (Exception)
Grupi Okupatorët
Grupi Objective
Grupi XXL
Trio Darabuka
Dj Nago
Dj DarkChild

Mbi 30 artistë do të ngjiten në skenën e koncertit për Kumanovën ndërsa orët në vijim do t’iu njohim me detaje të tjera rreth këtij organizimi bamirësie.