Aksident i rëndë në Shqipëri, 4 të vdekur dhe 2 të lënduar /Video

E publikuar: 17/03/2024 21:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Katër persona kanë ndërruar jetë në një aksident në aksin rrugor Tepelenë-Memaliaj.

Njëra makinë ka humbur kontrollin dhe si pasojë është përplasur me dy automjete të tjera që qarkullonin në drejtim të kundërt.

Nga përplasja kanë ndërruar jetë katër persona, ndërsa dy të tjerë janë lënduar.

Këta të fundit janë transportuiar fillimisht për në Spitalin e Gjirokastrës për t’u trajtuar, por më pas janë nisur drejt Tiranës pasi ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas verifikimeve të para nga ana e Policisë Rrugore, bëhet e ditur se shkaku i aksidentit ka qenë lagështia në rruge si pasojë e shiut.