Abdixhiku ngushëllon familjen Ferati: Në momente si këto, njeriu ngrinë nga fjalët

E publikuar: 24/03/2024 23:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka ndarë një dedikim ngushëllimi për familjen e kryetarit të Istogut, Ilir Ferati, me rastin e humbjes së vëllait të tij, Triumfit.

Abdixhiku thotë se në këto momente të rënda, i qëndron pranë familjes Ferati, transmeton klankosova.tv.

”E dashura zonja Drita,

Në momente si këto, njeriu ngrinë nga fjalët. Përballë dhimbjes së madhe e trishtimit të thellë, ato humbasin gjithë peshën. Sot, s’kam fjalë për të përshkruar dhimbjen për humbjen tonë e tuajën!
Triumf Fadil Ferati, na la. Iku herët.

Me të na iku dhe një mik, një aktivist e një njeri i jashtëzakonshëm. Pas vete na la veçse kujtimet, ato që të përmallojnë në plotni. Triumfi, apo Trimi siç e thërrisnim të gjithë, ishte një djalë i urtë e i dashur – ai gjithnjë rrezatonte përplot ngrohtësi. Tregonte kujdes e shprehte mbështetje ndaj secilit prej nesh! I kishte ngjarë të atit; bashkëshortit tuaj, asnjë habi.

Ikja e tij e hershme është humbje jo vetëm për familjen tuaj, por dhe gjithë qytetin e Istogut e gjithë Lidhjen Demokratike të Kosovës!

Në këto momente të rënda, unë e secili anëtar i Lidhjes, qëndrojmë afër me ju, me Besën e me Ilirin. Qenka e rëndë vizita në shtëpinë tuaj pa Trimin tonë mes jush. Zoti ju dhashtë forcë!
Pusho në paqe Triumf!”