Abdixhiku: Kjo Qeveri s’do të mbahet mend për asnjë projekt

E publikuar: 23/04/2024 22:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kjo qeveri është e paaftë për të menaxhuar me vendin.

Kreu i LDK-së, ka thënë se kryeministri dhe kjo qeveri nuk flasin për të ardhmen, por për të kaluarën.

Sipas tij, ai ka polarizuar skenën politike në vend, por edhe në rajon.

“Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të shkojnë në Maqedoni të Veriut dhe në Turqi për t’u shëruar, derisa kësaj qeverie i teprojnë para, duke mos investuar në spitale. Ka shpërndarë miliona në lëmoshë dhe s’ka investuar në QKUK”, ka thënë Abdixhiku.

I pari i LDK-së kë thënë se kjo “me 12 miliardë euro buxhet, kjo qeveri s’do të mbahet mend për asnjë projekt”.

Kjo qeveri sipas tij, kë bërë temë kryesore Serbinë dhe jo mirëqenien e qytetarëve