Abazi me akuza në drejtim të pushtetit: Me kancer po bëhet fushatë elektorale – gërrdi

E publikuar: 20/05/2024 14:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Deputeti i Kuvendit që dikur ishte zëvendëskryeministër i Kurtit, Haki Abazi, ka bërë akuza në drejtim të pushtetit.

Ai ka akuzuar kryeministrin, Albin Kurti se po bën fushatë elektorale me “kancerin”, pasi Kurti të hënën mori pjesë në përurimin e Klinikës së Onkologjisë.

“Me kancer fushatë elektorale- gërrdi. As nuk më habit mundësia që pas refuzimit për të pranuar Edi Ramën në vizitë dhe përçarjes totale mes shqiptarëve nuk do të ndodhë ndonjë greqizim i qeverisë së Kosovës!” – ka shkruar ai në Facebook.

Gatimet tona pjekën në prush, prandaj edhe janë më të shijshme!

Posted by Pep's Taverna on Tuesday, April 28, 2020