300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

22.05.2020 21:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

Zëvendësministri në detyrë i Shëndetësisë Izet Sadiku dhe zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Bajram Gecaj, vizituan sot Komunën e Malishevës ku në takim me kryetarin Ragip Begaj kanë diskutuar në lidhje me pandeminë COVID-19 dhe situatën epidemiologjike me ethe hemorragjike.

Kryetari Begaj tha se situata me Covid-19 në Malishevë është nën kontroll dhe se tani janë vetëm dy raste aktive.

Ndërsa sa i përket situatës epidemiologjike lidhur me Ethet hemorragjike krime Kongo, kryetari Begaj tha se deri tani ka pasur rreth 300 të prekur nga rriqrat, por nuk ka pasur raste të konfirmuara me Ethe Hemorragjike Krime Kongo.

Zëvendësministri Sadiku e njoftoi kryetarin Begaj se IKSHPK dhe Klinika Infektive janë të përgatitura që në rast nevoje të pranojnë pacientë me EHCC.

Qytetarëve të Malishevës, ndërkaq, iu bë thirrje që të vazhdojnë t’i respektojnë masat për parandalimin e infeksionit COVID-19, të cilat i ka propozuar MSH dhe institucionet tjera shëndetësore.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi në dialog

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi në dialog

Raporti i fundit: 11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Raporti i fundit: 11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Vazhdon vaksinimi gjatë fundjavës, disa qytetarë shprehen të kënaqur me menaxhimin e pandemisë

Vazhdon vaksinimi gjatë fundjavës, disa qytetarë shprehen të kënaqur me menaxhimin e pandemisë

Për tetë muaj në Kosovë ndodhën mbi 14 mijë aksidente trafiku

Për tetë muaj në Kosovë ndodhën mbi 14 mijë aksidente trafiku

A do të largohet nga PDK’ja për t’iu bashkuar Vetëvendosjes, flet Andin Hoti

A do të largohet nga PDK’ja për t’iu bashkuar Vetëvendosjes, flet Andin Hoti

Selimi i AAK-së: Jemi kundër SHBA-ve nëse refuzojmë gaz-sjellësin amerikan

Selimi i AAK-së: Jemi kundër SHBA-ve nëse refuzojmë gaz-sjellësin amerikan

GLPS: Dështimi i rastit Pronto, zhgënjimi i rradhës nga sistemi i drejtësisë në Kosovë

GLPS: Dështimi i rastit Pronto, zhgënjimi i rradhës nga sistemi i drejtësisë në Kosovë

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Konjufca për gjendjen me Covid: Përgjegjësinë kryesore e ka Qeveria, gabimi ishte hapja totale

Konjufca për gjendjen me Covid: Përgjegjësinë kryesore e ka Qeveria, gabimi ishte hapja totale

Krasniqi: Vendim populist për ta blerë paqen sociale, nuk e zgjidh problemin themelor të cilësisë së studimeve

Krasniqi: Vendim populist për ta blerë paqen sociale, nuk e zgjidh problemin themelor të cilësisë së studimeve

Mobilizohet Policia e Kosovës, largojnë një mjet të pashpërthyer në Mitrovicë

Mobilizohet Policia e Kosovës, largojnë një mjet të pashpërthyer në Mitrovicë

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

Bajrami: Masa për lirimin nga pagesa për studentët ishte nisur nga Qeveria Hoti

Bajrami: Masa për lirimin nga pagesa për studentët ishte nisur nga Qeveria Hoti

MSh-ja bën thirrje për vaksinim, qendrat për vaksinim janë të hapura edhe ditëve të vikendit

MSh-ja bën thirrje për vaksinim, qendrat për vaksinim janë të hapura edhe ditëve të vikendit