169 raste aktive me koronavirus në Kosovë

E publikuar: 27/07/2021 08:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 169.

MSH njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.597, ndërsa nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,265 persona.

MSH dhe IKSHPK në vazhdimësi po u bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 357.980 doza të vaksinës.

Deri më sot 109.233 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.