Shpenzohet gjysma e rezervës shtetërore

Shpenzohet gjysma e rezervës shtetërore

“Vetëm për muajin janar dhe shkurt diku më tepër se 50% i fondit të rezervave [...]

Tema e Asociacionit mund të rikthehet në tavolinën e bisedimeve

Tema e Asociacionit mund të rikthehet në tavolinën e bisedimeve

Themelimi i Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, i cili buron nga Marrëveshja [...]

Rita Ora përmend Kosovën dhe jep mesazhin e madh: Duhet të qep gojën dhe të këndoj

Rita Ora përmend Kosovën dhe jep mesazhin e madh: Duhet të qep gojën dhe të këndoj

Rita Ora është një prej këngëtareve më të njohura dhe më të suksesshme në të [...]

Ministri serb krenohet me humbjet në Betejën e Pashtrikut dhe Koshares

Ministri serb krenohet me humbjet në Betejën e Pashtrikut dhe Koshares

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksander Vulin gjatë ditës së sotme u krenuar me Betejën [...]

Hoxhaj paralajmëron zvogëlim të qeverisë këtë mandat

Hoxhaj paralajmëron zvogëlim të qeverisë këtë mandat

Gazeta Express 26 Maj 2019 13:26 Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe zëvendëskryetari i PDK-së Enver Hoxhaj ka paralajmëruar [...]

Vuçiq: Serbia i ka mbrojtur interesat në Kosovë, serbët i dominojnë të gjitha institucionet e veriut

Vuçiq: Serbia i ka mbrojtur interesat në Kosovë, serbët i dominojnë të gjitha institucionet e veriut

Kuvendi i Serbisë nesër mban seancën në të cilën presidenti Aleksandar Vuçiq do ta paraqesë [...]

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Departamenti Amerikan i Tregtisë vuri Huawei në [...]

Grabovci tërhiqet nga kandidatura për kryetar të PDK-së në Pejë

Grabovci tërhiqet nga kandidatura për kryetar të PDK-së në Pejë

Adem Grabovci është tërhequr nga kandidatura për kryetar të degës së PDK-së në Pejë. I pyetur [...]

“Shqipëria dhe Kosova në një shtet”, deklarata e presidentit Hashim Thaçi nga Kruma

“Shqipëria dhe Kosova në një shtet”, deklarata e presidentit Hashim Thaçi nga Kruma

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe [...]

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Abonentët e një prej operatorëve celular më [...]

I iku dënimit me burg, kthehet në Kosovë dhe bëhet inspektor

I iku dënimit me burg, kthehet në Kosovë dhe bëhet inspektor

Dënimi i shqiptuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, nuk e ka penguar ish-drejtorin e Ramadan [...]

Protestë paqësore e opozitës. Basha falenderon ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën

Protestë paqësore e opozitës. Basha falenderon ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën

Protesta e gjashtë kombëtare e opozitës u zhvillua pa incidente si rrallëherë që prej 16 [...]

Opozita në Shqipëri proteston dhe refuzon dialogun

Opozita në Shqipëri proteston dhe refuzon dialogun

Mijëra qytetarë nga e gjithë Shqipëria janë mbledhur në kryeqytetin e Tiranës të thirrur në [...]

Lista Serbe mbron Vuçiqin: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime

Lista Serbe mbron Vuçiqin: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime

Lista serbe ka vlerësuar sot, në prag të mbledhjes së Kuvendit të Serbisë për Kosovën [...]

Arrestohet pas 30 vjetësh për vrasjen e Haki Ukajt, dorasi më 2010 e kishte ndërruar identitetin

Arrestohet pas 30 vjetësh për vrasjen e Haki Ukajt, dorasi më 2010 e kishte ndërruar identitetin

Edhe pse kanë kaluar 30 vjet, Haki Ukaj e mban mend se si vëllai i [...]

LDK’ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

LDK’ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

Emri i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, jo pak herë përmendet nga protagonistët e “Aferës [...]

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Partia e Lirisë dhe e Drejtësisë (SSP) në Serbi prezantoi sot një propozim-Deklaratë për pajtimin [...]

Dodik: Më vjen mirë që Haradinaj po e trajton Republikën Serbe shtet

Dodik: Më vjen mirë që Haradinaj po e trajton Republikën Serbe shtet

Kryesuesi i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, Milorad Dodik, ka thënë sot se i vjen [...]

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Gjërat po bëhen më keq për Huawei. [...]

Policia terrorizon spitalet – A po i drejtojnë pacientët për fekondim artificial drejt Shkupit?

Policia terrorizon spitalet – A po i drejtojnë pacientët për fekondim artificial drejt Shkupit?

Njësitë e Hetuesisë së Krimeve Ekonomike kanë nisur një aksion për kontrollimin e spitaleve private [...]

Tahiri kërkon konfiskimin e pasurisë së grupeve kriminale, KDI-ja thotë se 90% e rasteve nuk identifikohen

Tahiri kërkon konfiskimin e pasurisë së grupeve kriminale, KDI-ja thotë se 90% e rasteve nuk identifikohen

​Konfiskimi dhe sekuestrimi i parave të grupeve kriminale të fituara jashtëligjshëm po konsiderohet si mënyra [...]

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Prokuroria Themelore e Prishtinës në heshtje varri

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Prokuroria Themelore e Prishtinës në heshtje varri

Gazeta Express 25 Maj 2019 12:18 Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se Prokurorinë Themelore në [...]

Daçiq: Pacolli me 500 mijë dollarë deshi ta blinte njohjen e Kosovës nga Kongoja

Daçiq: Pacolli me 500 mijë dollarë deshi ta blinte njohjen e Kosovës nga Kongoja

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçqi ka deklaruar për gazetën e Beogradit “veçernje novosti” se [...]

Maqedonia e Veriut pret datën për nisjen e bisedimeve me BE-në

Maqedonia e Veriut pret datën për nisjen e bisedimeve me BE-në

Maqedonia e Veriut pret vlerësim pozitiv nga raporti i progresit i Komisionit Evropian që pritet [...]

“Shqiptarët e fituan Betejën e Kosovës”

“Shqiptarët e fituan Betejën e Kosovës”

Lajmin “kobzi” për Dobrica Qosiqin, se Kosova do të bëhet shtet i pavarur, atij ia [...]

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Operatorët japin 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani

Tenderi i frekuencave 5G në Gjermani hyri [...]

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Pompeo lumë akuzash ndaj Huawei

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi [...]

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Facebook do të lançojë kriptomonedhën në 2020-ën

Facebook ka planifikuar të lançojë kriptomonedhën e [...]

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

Google Duo me video telefonata me 8 persona njëherazi

Google Duo, aplikacioni Android i komunikimit me [...]

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

“Deepfake” po bëhen më të lehta për tu krijuar

Për të krijuar një “deepfake” zakonisht duhet [...]

Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka

Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa ka thënë se nuk e njeh [...]

Wesley Clark: Shqiptarët iu përgjigjen luftimeve me luftë

Wesley Clark: Shqiptarët iu përgjigjen luftimeve me luftë

Tre vite më vonë, kapitulli tjetër serb i spastrimit etnik filloi përsëri, kësaj here në [...]

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Instagram bën ndryshimin e madh në IGTV

Instagram nuk do të favorizojë më vetëm [...]

Isa Mustafa uron 24 Majin – Ditën e Presidentit të Republikës së Kosovës

Isa Mustafa uron 24 Majin – Ditën e Presidentit të Republikës së Kosovës

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e  [...]

Gjuriq: Lista Serbe do ta përkrahë secilën parti në rrëzimin e Qeverisë së Ramush Haradinajt

Gjuriq: Lista Serbe do ta përkrahë secilën parti në rrëzimin e Qeverisë së Ramush Haradinajt

Lista Serbe i ka votat për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, pjesë e së cilës [...]

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Julian Assange përballet me 17 akuza kriminale në SHBA

Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka lëshuar 17 [...]

Lushtaku lirohet nga akuzat, reagon ashpër ambasadori britanik

Lushtaku lirohet nga akuzat, reagon ashpër ambasadori britanik

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës [...]

IPK rekomandon suspendimin e pesë zyrtarëve policorë

IPK rekomandon suspendimin e pesë zyrtarëve policorë

Inspektorati Policor i Kosovës më 18.05.2019 është njoftuar nga policia respektivisht Drejtoria Rajonale e Mitrovicës [...]

Ministri Shala: Për herë të parë Qeveria po iu ofron bizneseve të diasporës kushte për investime në Kosovë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Parku Ekonomik [...]

Për një muaj Kosova importoi gati 300 milionë euro mallra

Për një muaj Kosova importoi gati 300 milionë euro mallra

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhën e eksportit dhe [...]

Afera e ‘Fajdeve’, Selimi kërkon dorëhqjen e Kadri Veselit

Afera e ‘Fajdeve’, Selimi kërkon dorëhqjen e Kadri Veselit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, i ftuar në emisionin Frontal të T7, ka folur [...]

Policia qartëson gjithë ngjarjen e alarmit për bombë në Prishtinë

Policia qartëson gjithë ngjarjen e alarmit për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës ka lëshuar komunikatë lidhur me rastin e sotëm të alarmit për bombë. Ata [...]

Veseli i quan akte të pahijshme paralajmërimet për dorëheqjet në Veri

Veseli i quan akte të pahijshme paralajmërimet për dorëheqjet në Veri

Kryekuvendari, njëherësh kryetari PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj paralajmërimit të kryetarëve të sapozgjedhur [...]

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Kina zbulon trenin më të shpejtë në botë

Kompania Kineze lider në prodhimin e trenave [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari