Pas skandalit të mishit, komunat deklarohen për gjetjet e tyre

Pas skandalit të mishit, komunat deklarohen për gjetjet e tyre

Rreth 40 mijë kilogramë mish i prishur është shitur në tregun e brendshëm të Kosovës. [...]

Mediat e Huaja raportojnë për kërcënimin që Erdogan i bëri Haradinajt

Mediat e Huaja raportojnë për kërcënimin që Erdogan i bëri Haradinajt

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar kërcënimin që presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, bëri ndaj shefit [...]

Këtë vit zgjedhje, këta dy muaj mund të mbahen ato

Këtë vit zgjedhje, këta dy muaj mund të mbahen ato

Politiologu, Ramush Tahiri, ka folur rreth daljes së Listës Serbe nga qeveria dhe mundësinë e [...]

Zgjerimi i rrjetit të ngrohjes nuk përfshin Kalabrinë dhe Matin 1

Zgjerimi i rrjetit të ngrohjes nuk përfshin Kalabrinë dhe Matin 1

Dhjetë milionë euro të taksapaguesve gjermanë do të shpenzohen për përmirësimin dhe zgjerimin e rrjetit [...]

Valon Berisha shënon në fitoren e Salzburgut ndaj Wolfsbergerit

Valon Berisha shënon në fitoren e Salzburgut ndaj Wolfsbergerit

[...]

Turistët “mbesin të heshtur” nga gatopardët, njëri hidhet në pjesën para veturës, tjetri hidhet brenda saj (Video)

Turistët “mbesin të heshtur” nga gatopardët, njëri hidhet në pjesën para veturës, tjetri hidhet brenda saj (Video)

[...]

“Taksa e Edi Ramës”: Kosovarët zgjedhin Maqedoninë, të tjerët bllokohen në Morinë

“Taksa e Edi Ramës”: Kosovarët zgjedhin Maqedoninë, të tjerët bllokohen në Morinë

Me mijëra automjete nga Kosova tentuan të vinin sot në bregdetin shqiptar për fundjavë, por [...]

Qyteti arktik i Rusisë që po vdes

Qyteti arktik i Rusisë që po vdes

Njëqind e pesëdhjetë kilometra në brendësi të Rrethi Arktik ndodhet qyteti rus i Vorkutës, një [...]

Bayerni nuk kursen Dortmundin në Allianz Arena

Bayerni nuk kursen Dortmundin në Allianz Arena

[...]

Limaj nga Prizreni i çon porosi Erdoganit: Askush s’mund ta kërcënojë qeverinë Kosovës

Limaj nga Prizreni i çon porosi Erdoganit: Askush s’mund ta kërcënojë qeverinë Kosovës

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka komentuar zhvillimet [...]

Lajmërohen për herë të parë gylenistët e deportuar në Turqi – Avokati tregon gjendjen e tyre

Lajmërohen për herë të parë gylenistët e deportuar në Turqi – Avokati tregon gjendjen e tyre

Familjarët e gjashtë gylenistëve të cilët janë deportuar të enjten në Turqi janë lajmëruar vetëm [...]

Ja me çfarë akuza të rënda ngarkohen 6 Turqit e deportuar nga Kosova

Ja me çfarë akuza të rënda ngarkohen 6 Turqit e deportuar nga Kosova

Agjencia shtetërore turke e lajmeve Anadolu Agency i ka bërë publike akuzat me të cilat [...]

Përkundër deportimit, mbrojtja e shtetasve turq do të kërkojë llogari në Kosovë

Përkundër deportimit, mbrojtja e shtetasve turq do të kërkojë llogari në Kosovë

6 shtetasit turq të arrestuar para tre ditësh në Kosovë, janë deportuar për në Turqi. [...]

LDK-ja ka një ofertë për zgjedhje të parakohshme

LDK-ja ka një ofertë për zgjedhje të parakohshme

Java që vjen pritet të sjellë veprime konkrete nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe ofertë [...]

Çuditë e një Dëbimi

Çuditë e një Dëbimi

Arrestimi dhe dëbimi i gjashtë shtetasve të Turqisë me lejeqëndrim të vlefshëm në Kosovë [...]

Deputeti i Kuvendit tё Kosovёs e quan Erdoganin diktator

Deputeti i Kuvendit tё Kosovёs e quan Erdoganin diktator

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi ka reaguar ndaj deklaratave tё [...]

Kurti ia kujton Thaçit nenin e Kushtetutës për shkarkim

Kurti ia kujton Thaçit nenin e Kushtetutës për shkarkim

Presidenti Hashim Thaçi sot gjatë një konference për media ka akuzuar rëndë Albin Kurtin se [...]

Reali kalon në epërsi ndaj Las Palmas, shënon Bale

[...]

Koha kur Haradinaj thoshte se nuk e ka vëlla Erdoganin

Koha kur Haradinaj thoshte se nuk e ka vëlla Erdoganin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka thënë sot në një fjalim të tij se [...]

Selimi: Kosova në rrezik nga kreu i saj

Selimi: Kosova në rrezik nga kreu i saj

Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi ka reaguar në lidhje me deklaratën e presidentit të Kosovës [...]

Porosia e Vlora Ҫitakut drejtuar Erdoganit

Porosia e Vlora Ҫitakut drejtuar Erdoganit

Ambasadorja e Kosovёs nё Amerikё, Vlora Ҫitaku i ka dalur nё mbrotje Kryeminstirit Ramush Haradinaj [...]

Situatë e tensionuar në Lindjen e Mesme

Situatë e tensionuar në Lindjen e Mesme

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres bëri thirrje për një “hetim të pavarur dhe [...]

Tatimi progresiv, pa efekte pozitive në arkën e shtetit

Tatimi progresiv, pa efekte pozitive në arkën e shtetit

Ekspertët e ekonomisë në Maqedoni thonë se vendosja e tatimit progresiv personal, përkatësisht ata që [...]

“Pas deklarates sё Erdoganit, Qeveria tё tёrheq nё konsultime Ambasadorin nё Ankara”

“Pas deklarates sё Erdoganit, Qeveria tё tёrheq nё konsultime Ambasadorin nё Ankara”

Analisti, Lulzim Peci ka reguar menjehere nё facebook pas deklaratёs sё Erdoganit kundёr Kryeministrit tё [...]

Njerëzit që bënë ndryshime “të mahnitshme” në dukjen e tyre (Foto)

Njerëzit që bënë ndryshime “të mahnitshme” në dukjen e tyre (Foto)

[...]

Bayern – Dortmund, formacionet zyrtare nga derbi i javës së 28-të në Bundesliga

Bayern – Dortmund, formacionet zyrtare nga derbi i javës së 28-të në Bundesliga

[...]

Zyrtari i Qeverisë i përgjigjet Erdoganit: Ramushi nuk shatazhohet e kërcënohet

Zyrtari i Qeverisë i përgjigjet Erdoganit: Ramushi nuk shatazhohet e kërcënohet

Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Besnik Tahiri, ka reaguar pas deklaratave të Presidentit të Turqisë, [...]

Erdogan kërcënon kryeministrin Haradinaj, fton kosovarët të bëjnë protesta!

Erdogan kërcënon kryeministrin Haradinaj, fton kosovarët të bëjnë protesta!

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan përmes një fjalimi të sotëm ka kërcënuar kryeministrin e [...]

Monedhat kriptografike humbasin 20% të vlerës gjatë javës

Monedhat kriptografike humbasin 20% të vlerës gjatë javës

Vlera e tregut e monedhave kriptografike ka [...]

Malala Yousafzai kthehet në vendlindjen e saj

Malala Yousafzai kthehet në vendlindjen e saj

Malala Yousafzai, e cila u qëlluar në kokë nga talebanët kur ishte 14 vjeç, pasi [...]

Statistika, analizë dhe parashikim: Juventus – Milan

Statistika, analizë dhe parashikim: Juventus – Milan

[...]

Kuksianët protestojnë për taksën e rrugës, Rama u flet për fluturime me çmime të lira

Kuksianët protestojnë për taksën e rrugës, Rama u flet për fluturime me çmime të lira

Ndërkohë që në Kukës po përgatitej fillimi i protestës për taksën në Rrugën e Kombit, [...]

Kremlini dëbon të tjerë diplomatë britanikë

Kremlini dëbon të tjerë diplomatë britanikë

Britania duket se është shndërruar në objektivin kryesor të masave diplomatike që po ndërmerr Rusia. [...]

Roma ndalet në udhëtim te Bologna

Roma ndalet në udhëtim te Bologna

[...]

Merimanga robot kthehet në top dhe ndjek me shpejtësi enorme (Video)

Merimanga robot kthehet në top dhe ndjek me shpejtësi enorme (Video)

[...]

Hetimi ndaj gjashtë “gylenistëve” po zhvillohet në kryeprokurorinë e Stambollit

Hetimi ndaj gjashtë “gylenistëve” po zhvillohet në kryeprokurorinë e Stambollit

Personat Cihan Özkan, Kahraman Demirez, Hasan Hüseyin Günakan, Mustafa Erdem, Osman Karakaya dhe Yusuf Karabina [...]

Shefi i OKB-së kërkon hetime të pavarura për përleshjet në Gaza

Shefi i OKB-së kërkon hetime të pavarura për përleshjet në Gaza

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, bëri thirrje për "hetime të pavarura [...]

Thaçi: Askush nuk mund t’i ikë përgjegjësisë duke thënë se s’ka qenë i informuar

Thaçi: Askush nuk mund t’i ikë përgjegjësisë duke thënë se s’ka qenë i informuar

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, nuk ka thënë se s’ka qenë i informuar për rastin [...]

Reali refuzon rreth 140 milionë eurot e Chelseat për Asension

Reali refuzon rreth 140 milionë eurot e Chelseat për Asension

[...]

Bologna – Roma, formacionet zyrtare

Bologna – Roma, formacionet zyrtare

[...]

Facebook twitter youtube Kërko Rasti i “Gylenistëve”, ja kë fajëson Kurti për arrestimin dhe deportimin e tyre

Facebook   twitter   youtube Kërko  Rasti i “Gylenistëve”, ja kë fajëson Kurti për arrestimin dhe deportimin e tyre

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar edhe një herë për arrestimin dhe deportimin [...]

Ne vëmë bast që nuk do t’i gjeni kafshët në këto fotografi! (Foto)

Ne vëmë bast që nuk do t’i gjeni kafshët në këto fotografi! (Foto)

[...]

Talenti shqiptar, Elif Elmazi është dëshira e madhe e Dortmundit

Talenti shqiptar, Elif Elmazi është dëshira e madhe e Dortmundit

[...]

Urdhri për mobilizim i UÇK-së

Urdhri për mobilizim i UÇK-së

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati bërë thirrje për një mobilizim [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari