Ja ku do të hapin fushtat partitë politike: vendet, koha dhe slloganet!

Ja ku do të hapin fushtat partitë politike: vendet, koha dhe slloganet!

Më 31 maj duke filluar nga ora 00:00 ka filluar zyrtarisht fushata zgjedhore e subjekteve [...]

Putin dhe Trump hedhin poshtë akuzat për ndërhyrjet ruse në zgjedhjet presidenciale

Putin dhe Trump hedhin poshtë akuzat për ndërhyrjet ruse në zgjedhjet presidenciale

Presidenti rus Vladimir Putin si dhe ai amerikan Donald Trump hodhën poshtë akuzat për ndërhyrjen [...]

Sulm masiv në Kabul

Sulm masiv në Kabul

Të paktën 9 persona janë vrarë dhe më shumë se 90 janë plagosur në një [...]

Gjykata çeke vendos për ekstradimin e hakerit rus

Gjykata çeke vendos për ekstradimin e hakerit rus

Një gjykatë në Republikën Çeke ka vendosur që hakeri rus i dyshuar për sulme kompjuterike [...]

Ky është spoti i Haradinajt për fushatë (Video)

Ky është spoti i Haradinajt për fushatë (Video)

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj e ka nisur fushatën zgjedhore me vizitë [...]

PDK nis fushatën me fishekzjarre e muzikë

PDK nis fushatën me fishekzjarre e muzikë

Zyrtarët e Partisë Demokratike të Kosovës në kryeqytet janë mbledhur në selinë e PDK-së në [...]

Kandidatët e AAK-së për deputet nga Gjilani hapin fushatën zgjedhore (Video)

Kandidatët e AAK-së për deputet nga Gjilani hapin fushatën zgjedhore (Video)

Lexo edhe: Isufi: Qeverinë do ta formojë koalicioni PDK-AAK-Nisma [...]

Ramush Haradinaj nis fushatën në QKUK (Video)

Ramush Haradinaj nis fushatën në QKUK (Video)

Ora 00:00 ka shënuar edhe hapjen zyrtare të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 11 qershorit. Kryetari [...]

Analistët komentojnë idenë e Kurtit për dialog me serbët lokal

Analistët komentojnë idenë e Kurtit për dialog me serbët lokal

Analistët në studion e Analizës Zgjedhore të Klan Kosovës komentuan planet e kandidatit për kryeministër [...]

Isufi: Qeverinë do ta formojë koalicioni PDK-AAK-Nisma

Isufi: Qeverinë do ta formojë koalicioni PDK-AAK-Nisma

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi nuk e vë në dyshim fitoren [...]

Kryetari i Vetëvendosjes shpalos programin te gjakovaret

Kryetari i Vetëvendosjes shpalos programin te gjakovaret

Në kuadër ta takimeve e tubimeve të shumta me qytetarë, Kryetari Visar Ymeri është takuar [...]

Çfarë oferte i bëri Veseli Haradinajt (Video)

Çfarë oferte i bëri Veseli Haradinajt (Video)

Përgjigjja e parë e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj për partneritet me PDK-në ishte jo. Ajo [...]

Serbi, dorëhiqet kryeministri Vuçiç. Nga nesër, president

Serbi, dorëhiqet kryeministri Vuçiç. Nga nesër, president

Ish-kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka dhënë dorëheqjen këtë të martë, në atë që rezulton [...]

PDK në Gjakovë përforcohet me mbi 100 anëtarë

PDK në Gjakovë përforcohet me mbi 100 anëtarë

Mbi 100 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës. Fillimi i ri i [...]

Rama: Republika e Re, pa gra e vajza

Rama: Republika e Re, pa gra e vajza

Edi Rama ironizoi rivalin e tij politik për gjobën që KQZ i ka vendosur PD-së [...]

Haradinaj tregon se si do ta zgjidhë demarkacionin

Haradinaj tregon se si do ta zgjidhë demarkacionin

Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, në një tubim në lagjen Kodra e Trimave në [...]

Haradinaj kundërshtarëve politikë: Po premtoni gjithçka për hir të votës

Haradinaj kundërshtarëve politikë: Po premtoni gjithçka për hir të votës

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA i ka goditur kundërshtarët e tij politikë që garojnë [...]

Modelja sulmohet egërsisht nga një bandë femrash (VIDEO)

Modelja sulmohet egërsisht nga një bandë femrash (VIDEO)

Në video shihet përvoja e hidhur e modeles Angie Silva e cilat rrahet me grushta [...]

Daçiq: Kam pak shanse për kryeministër, nuk më përkrah Perëndimi

Daçiq: Kam pak shanse për kryeministër, nuk më përkrah Perëndimi

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq ka folur rreth mundësisë që ai të bëhet kryeministër [...]

Pacolli: Ne mundësojmë që studentët të punësohen menjëherë pas mbarimit të Universiteteve

Pacolli: Ne mundësojmë që studentët të punësohen menjëherë pas mbarimit të Universiteteve

“Me partnerin tonë të koalicionit kemi program të përafërt, ndërsa synimi ynë është të punojmë [...]

BE- ja planifikon të instalojë internet falas në Evropë

BE- ja planifikon të instalojë internet falas në Evropë

Organet evropiane kanë rënë dakord për të instaluar internet falas në qendrat e qyteteve të [...]

Urdhër nga ministrja e Financave, s’ka pushime për administratën

Urdhër nga ministrja e Financave, s’ka pushime për administratën

Ministrja teknike e Ministrisë së Financave në Shqipëri, Helga Vukaj, ka firmosur një urdhër për [...]

Veseli për barazinë gjinore: A mund të ecë një trup përpara nëse është gjysmë?

Veseli për barazinë gjinore: A mund të ecë një trup përpara nëse është gjysmë?

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli në një tubim me qytetarët e Mitrovicës nga edhe vjen [...]

Analistët serbë: Me Haradinajn kryeministër vështirë të formohet Asociacioni

Analistët serbë: Me Haradinajn kryeministër vështirë të formohet Asociacioni

Edhe pse është nënshkruar marrëveshja në Bruksel, Asociacioni i Komunave më shumicë Serbe, e nënshkruar [...]

Armend Ibrahimi i LDK’së aderon në PDK

Armend Ibrahimi i LDK’së aderon në PDK

Ish-kryetari i rinisë dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-këshilltari i Isa Mustafës, Armend Ibrahimi [...]

Veseli dhe Haradinaj nesër në shesh të Prishtinës hapin fushatën ‘Fillimi i Ri’

Veseli dhe Haradinaj nesër në shesh të Prishtinës hapin fushatën ‘Fillimi i Ri’

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli u ka bërë thirrje simpatizantëve të tij që t’i bashkohen [...]

Tahiri, Vuçiqit: Je i mërzitur sepse e kemi shuar policinë paralele serbe

Tahiri, Vuçiqit: Je i mërzitur sepse e kemi shuar policinë paralele serbe

Duke reaguar në deklaratën e Vuçiqit, ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se Vuçiq [...]

Sherifi për Vuçiqin: Një racist në krye të Serbisë

Sherifi për Vuçiqin: Një racist në krye të Serbisë

Kandidati për deputet nga Nisma për Kosovën, Bilall Sherifi e ka quajtur raciste deklaratën e [...]

Plani i policisë për ditën e zgjedhjeve të parakohshme

Plani i policisë për ditën e zgjedhjeve të parakohshme

Policia e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka paraqitur hartimin e urdhrit operativ policor [...]

Përplasje midis Xhaferit e Milloshovskit për gjuhën shqipe

Përplasje midis Xhaferit e Milloshovskit për gjuhën shqipe

Pas plotë 11 viteve, deputetët e VMRO DPMNE-së në krye me Nikolla Gruevskin u rikthyen [...]

Kthejini urgjent mbrapa! Blici i ministrit teknik për hetimin e ‘helmimit’ në miting (VIDEO)

Kthejini urgjent mbrapa! Blici i ministrit teknik për hetimin e ‘helmimit’ në miting (VIDEO)

Dy ditë më parë, policia dhe prokuroria kryhen hetime në bulevardin Dëshmorët e Kombit, përballë [...]

Kadri Veseli: “Gjilanin dhe Anamoravën, do ta zhbllokojmë duke e vënë në prioritet të qeverisë së “Fillimit të ri”

Kadri Veseli: “Gjilanin dhe Anamoravën, do ta zhbllokojmë duke e vënë në prioritet të qeverisë së “Fillimit të ri”

Në iftarin e shtruar me strukturat e degës dhe të nëndegëve të PDK në Gjilan, [...]

Kurti në Gjakovë: Qeveritë e kaluara kanë bërë krim ekonomik

Kurti në Gjakovë: Qeveritë e kaluara kanë bërë krim ekonomik

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka vizituar fabrikat “Metaliku” dhe “Elektromotori” në [...]

Pacolli: Në Gjakovë ndjej energjinë pozitive të fitores! Prej këtej do ta nisim bashkimin kombëtar ekonomik!

Pacolli: Në Gjakovë ndjej energjinë pozitive të fitores! Prej këtej do ta nisim bashkimin kombëtar ekonomik!

Investitorët kërkojnë hapësira për të investuar, ata kanë ardhur në Kosovë dhe për vite me [...]

Skandali 600 mijë eurosh me barna i ministrit Rrahmani

Skandali 600 mijë eurosh me barna i ministrit Rrahmani

Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka përzgjedhur ofertën e një kompanie për furnizim me barna nga [...]

Shkarkohet drejtoresha e Qendrës Shëndetësore, mori pjesë në fushatë

Shkarkohet drejtoresha e Qendrës Shëndetësore, mori pjesë në fushatë

Kanë vazhduar shkarkimet nga ministrat teknikë të Lulzim Bashës për përfshirjen e administratës në fushatë [...]

Një tjetër ‘ngjale politike’, për kë e ka kësaj radhe Nar Koka (VIDEO)

Një tjetër ‘ngjale politike’, për kë e ka kësaj radhe Nar Koka (VIDEO)

Nar Koka, vëllai i ministrit të LSI-së dhe mik i kryeministrit Edi Rama, vazhdon të [...]

Gafa e ‘Your Face Sounds Familiar’, shpallet fitues konkurenti i gabuar

Gafa e ‘Your Face Sounds Familiar’, shpallet fitues konkurenti i gabuar

Spektakli i “Your Face Sound Familiar”, ka përfunduar dhe si pjesa më e madhe e [...]

A e dini sa kushton kjo xhaketë e Beyonce-s? (FOTO)

A e dini sa kushton kjo xhaketë e Beyonce-s? (FOTO)

Kanë kaluar dy muaj nga festimi i ditëlindjes së Jessica Alba-s, por mbretëresha e muzikës [...]

Hoti premton fuqizimin e të drejtave pronësore të grave

Hoti premton fuqizimin e të drejtave pronësore të grave

Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, ka thënë të martën në Gjakovë, se programi [...]

Mërgim Lushtakun: Veseli lider i madh, Haradinaj shpresë për zhvillim

Mërgim Lushtakun: Veseli lider i madh, Haradinaj shpresë për zhvillim

​Mërgim Lushtaku është djali i madh i kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku, që këtë vit [...]

Rusia e shqetësuar se nuk ka përparim në marrëdhëniet SHBA-Rusi

Rusia e shqetësuar se nuk ka përparim në marrëdhëniet SHBA-Rusi

Zv.ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Ryabkov, ka thënë sot se Moska është e shqetësuar [...]

UP nuk e lejon Komunën e Prishtinës të ndërtojë parkingje brenda kampusit

UP nuk e lejon Komunën e Prishtinës të ndërtojë parkingje brenda kampusit

Ministria e Financave i është përgjigjur, Komunës së Prishtinës lidhur me akuzat që po ua [...]

Vuçiq thotë se do ta jetësojë premtimin për ndërtimin e autostradës Nish-Prishtinë

Vuçiq thotë se do ta jetësojë premtimin për ndërtimin e autostradës Nish-Prishtinë

Si president i Republikës do të bëj gjithçka që të ndërtohet autostrada nga Nishi deri [...]