Programi i Lidershipit Transformues–Bursat dhe Partneritetet thirrje për aplikime në programin e certifikatave profesionale në SHBA

Programi i Lidershipit Transformues–Bursat dhe Partneritetet thirrje për aplikime në programin e certifikatave profesionale në SHBA

Ushtruesi i detyrës së zëvendës Drejtorit të USAID-it për Kosovë, Markham Isom, dhe drejtoresha për [...]

Clinton dhe Trump pajtohen: Merkel është lidere favorite e tyre

Clinton dhe Trump pajtohen: Merkel është lidere favorite e tyre

Kandidatja presidenciale demokrate në Shtetet e Bashkuara, Hillary Clinton, mbrëmë vonë e ka veçuar kancelaren [...]

Natasha Kandiq: Arrestimi i Thaqit – veprim i pamenduar politikisht e juridikisht

Natasha Kandiq: Arrestimi i Thaqit – veprim i pamenduar politikisht e juridikisht

Kryetarja e Iniciativës KOMRA, Natasha Kandiq, i tha Radios Evropa e Lirë se Serbia me [...]

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë – Podujevë (Foto)

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë – Podujevë (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në magjistralen Prishtinë – [...]

Jabllanoviq thotë se ministrat serbë të Mustafës marrin 70 për qind në tenderë

Jabllanoviq thotë se ministrat serbë të Mustafës marrin 70 për qind në tenderë

Kryetari i Leposaviqit, Dragan Jabllanoviq, ka deklaruar se me ministrat serbë në Qeverinë e Isa [...]

Izraeli nuk do ta njoh paravarësinë e Kosovës

Izraeli nuk do ta njoh paravarësinë e Kosovës

Izraeli nuk do ta njoh ekzistimin e Kosovës si shtet i pavarur. Kështu së paku ka [...]

Veteranët sot protestojnë para Qeverisë

Veteranët sot protestojnë para Qeverisë

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) kanë paralajmëruar protestë për të premten (sot). Protesta [...]

Vizat e “përjetshme”

Vizat e “përjetshme”

As këtë vit kosovarët nuk do të mundë të lëvizin pa viza në BE. Kjo [...]

Publikohen të gjeturat e politikave lokale shëndetësore në Kosovë

Publikohen të gjeturat e politikave lokale shëndetësore në Kosovë

Sot organizohet tryeza “Analiza e Politikave Lokale Shëndetësore në Kosovë”, që organizohet nga Qendra Kosovare [...]

Dialogu Kosovë-Serbi, sot publikohet këndvështrimi i qytetarëve

Dialogu Kosovë-Serbi, sot publikohet këndvështrimi i qytetarëve

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), sot organizon konferencën për media gjatë të cilës do të [...]

Shala: Qeveritarët po tallen me popullin, Mustafa ta zgjidhë çështjen e policit të arrestuar

Shala: Qeveritarët po tallen me popullin, Mustafa ta zgjidhë çështjen e policit të arrestuar

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala në Ballë për Ballë të Klan Kosovës ka [...]

Hetohen menaxherët e SHSKUK’së, ministri Rrahmani paralajmëron masa ndaj tyre

Hetohen menaxherët e SHSKUK’së, ministri Rrahmani paralajmëron masa ndaj tyre

Mënyra se si do të definohet tenderi “Pastrimi i hapësirave spitalore” mund të përcaktojë edhe [...]

Serbia kushtëzon kodin telefonik, ka dy kërkesa

Serbia kushtëzon kodin telefonik, ka dy kërkesa

Serbia ka kushtëzuar kodin telefonik me dy kërkesa: do që dega e Telekomit të Serbisë [...]

Mitrovicë: KEDS i largon nga puna, punëtorët paralajmërojnë protesta

Mitrovicë: KEDS i largon nga puna, punëtorët paralajmërojnë protesta

Në qytetin e Mitrovicës, KEDS ka larguar disa punëtorë nga puna. Ndërkaq në Ora e [...]

Kaçe lider në Vjenë, fitojnë Manchester e Roma

Kaçe lider në Vjenë, fitojnë Manchester e Roma

Ergys Kaçe sërish titullar në një tjetër 90 minutësh europian për Viktoria Plzen. Mesfushori shqiptar [...]

Astrit Haraqija: Vetëvendosje, krijim i Thaçit – por i ka dalë doresh (Video)

Astrit Haraqija: Vetëvendosje, krijim i Thaçit – por i ka dalë doresh (Video)

Ish-ministri i Kulturës si anëtar i LDK-së, Astrit Haraqija, duke i komentuar deklaratat e deputetit [...]

Inter në “tunel”, Kukeli merr fitoren e parë

Inter në “tunel”, Kukeli merr fitoren e parë

Një tjetër mbrëmje e errët europiane për Interin e De Boer. Skuadra italiane pësoi disfatën [...]

Cilat janë arsyet e shkuarjes së luftëtarëve kosovarë në Siri? (Video)

Cilat janë arsyet e shkuarjes së luftëtarëve kosovarë në Siri? (Video)

Numri prej 314 vetash që kanë shkuar për të luftuar në Siri, ka bërë që [...]

Si u organizua operacioni “Oluja” dhe cili ishte roli i Agim Çekut? (Video)

Si u organizua operacioni “Oluja” dhe cili ishte roli i Agim Çekut? (Video)

Sonte në emisionin “Komiteti Qendror”, drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni, prodhim [...]

Adoleshentët e dehur, seks “live” në Facebook… (Foto+18)

Adoleshentët e dehur, seks “live” në Facebook… (Foto+18)

(KUJDES! PAMJE ME PËRMBAJTJE TË FORTË EROTIKE) Kur babai ka kontrolluar njoftimet që i kanë [...]

Kombëtarja, Sadiku: Jam gati për 2 sfidat e radhës

Kombëtarja, Sadiku: Jam gati për 2 sfidat e radhës

Asgjë serioze për Armando Sadikun. Edhe pse nuk u përfshi nga trajneri i Zurich, Uli [...]

Opozita merr lëvdata nga kryeministri

Opozita merr lëvdata nga kryeministri

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka lavdëruar paraqitjen e opozitës në seancën e sotme të [...]

Duket sikur…por s’është ashtu (Foto)

Duket sikur…por s’është ashtu (Foto)

Familja Kardashian ka zbarkuar në Paris për javën e modës Pranverë/Verë 2017, ku eklipsoi disi [...]

Vullneti politik i domosdoshëm në luftën kundër korrupsionit

Vullneti politik i domosdoshëm në luftën kundër korrupsionit

“Korrupsioni paraqet kancer për çdo shoqëri andaj edhe strukturat udhëheqëse të shtetit duhet ta vendosin [...]

Fundi i epokës BlackBerry (Video)

Fundi i epokës BlackBerry (Video)

Tani është fundi i një epoke për BlackBerry. Kompania, e njohur për prodhimin e celulareve [...]

Foto kundër vetëvrasjes, pësoi të njëjtin fat!

Foto kundër vetëvrasjes, pësoi të njëjtin fat!

Një i ri u vetëvra vetëm disa javë pasi kishte postuar një foto në Facebook, [...]

Shtatë arsye përse duhet të bëni seks ndërsa jeni shtatzënë

Shtatë arsye përse duhet të bëni seks ndërsa jeni shtatzënë

Të bësh seks gjatë shtatzënisë? Mesa duket kjo është një nga gjërat që duhet bërë patjetër, [...]

Veseli vë kurora lulesh pranë lapidarit të dëshmorëve në Mitrovicë (Foto)

Veseli vë kurora lulesh pranë lapidarit të dëshmorëve në Mitrovicë (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, me rastin e 17-vjetorit të [...]

Mustafa: Gjendjen e vështirë në veri të vendit e kemi trashëguar nga UNMIK-u

Mustafa: Gjendjen e vështirë në veri të vendit e kemi trashëguar nga UNMIK-u

Kryeministri Isa Mustafa ka deklaruar se gjendja në veri të Kosovës është përmirësuar dukshëm viteve [...]

Hulumtuesit: Virusi Zika mund të transmetohet me anë të lotit dhe djersës

Hulumtuesit: Virusi Zika mund të transmetohet me anë të lotit dhe djersës

Hulumtues të universitetit Utai në Amerikë, kanë dhënë mundësinë e transmetimit të virusit Zika nëpërmjet [...]

Haziri: Çorba ndaj meje nuk është zierë në Prishtinë por në Gjilan

Haziri: Çorba ndaj meje nuk është zierë në Prishtinë por në Gjilan

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në seancën e sotme të Kuvendit Komunal ka folur rreth [...]

Studentët u dërgojnë akademikëve jastëk për gjumë

Studentët u dërgojnë akademikëve jastëk për gjumë

Një jastëk i madh me ngjyrë të bardhë është dërguar para ndërtesës së Akademisë së [...]

Tahiri nga Brukseli, kërkon lirimin e nënkolonel Nehat Thaçit

Tahiri nga Brukseli, kërkon lirimin e nënkolonel Nehat Thaçit

Ministrja Edita Tahiri ka reaguar sot në Bruksel për rastin e arrestimit nga ana e [...]

Miratohet buxheti i komunës së Prishtinës

Miratohet buxheti i komunës së Prishtinës

Kuvendi komunal i Prishtinës ka votuar buxhetin për vitin e ardhshëm. Në mbledhjen që është duke [...]

Haxhiu: Bisedimet në dëm të Kosovës, në interes të Serbisë

Haxhiu: Bisedimet në dëm të Kosovës, në interes të Serbisë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu, [...]

De Biasi: Me Lihtenshtejnin e vështirë

De Biasi: Me Lihtenshtejnin e vështirë

Në Shqipëri pritet me kërshëri lista e të grumbulluarve për ndeshjet me Lihtenshtejnin dhe Spanjën [...]

Selimi: Me kodin telefonik problem edhe në fushën e përgjimeve

Selimi: Me kodin telefonik problem edhe në fushën e përgjimeve

Deputetët e opozitës po japin shumë vërejtje në lidhje me kodin telefonik shtetëror, e sidomos [...]

Kina nuk ka vetëm “Murin e madh”, por dhe radio-teleskopin më gjigant në botë

Kina nuk ka vetëm “Murin e madh”, por dhe radio-teleskopin më gjigant në botë

Në kërkim për jashtëtokësorë, Kina ka ndërtuar radio-teleskopin më të madh në botë, që thuhet [...]

Kurti: Kodi telefonik mund të jetë i ri, por jo i Kosovës

Kurti: Kodi telefonik mund të jetë i ri, por jo i Kosovës

Deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti ka thënë se rruga për t’u pajisur Kosova me kod [...]

Modelja Demi Rose (Foto)

Modelja Demi Rose (Foto)

Ajo së fundmi u bë e famshme për lidhjen e saj me rapper-in Tyga. Por modelja [...]

Beqaj: Kosova me kod shtetëror bëhet subjekt i trafikut ndërkombëtar

Beqaj: Kosova me kod shtetëror bëhet subjekt i trafikut ndërkombëtar

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Besim Beqaj, ka [...]

15 të arrestuar brenda ditës

15 të arrestuar brenda ditës

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit, në pranga kanë përfunduar [...]

Burrat tërhiqen nga “thjeshtësia” e fytyrës së femrave

Burrat tërhiqen nga “thjeshtësia” e fytyrës së femrave

Nuk ka nevojë për make up apo dredhi për të tërhequr vëmendjen: meshkujt tërhiqen më [...]

Konjufca kërkon nga Mustafa të reagojë ndaj Serbisë për arrestimin e drejtorit të policisë

Konjufca kërkon nga Mustafa të reagojë ndaj Serbisë për arrestimin e drejtorit të policisë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca gjatë seancës plenare ka kërkuar nga [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari