SKANDAL: Llapi ia shet lojën Dritës, kjo është biseda (Foto)

SKANDAL: Llapi ia shet lojën Dritës, kjo është biseda (Foto)

Kanë mbetur edhe pak orë deri në fillimin e ndeshjes Llapi i Podujevës – Drita [...]

Kjo u ndodhi prindërve kosovarë, që nuk e lanë vajzën të lidhej me një serb

Kjo u ndodhi prindërve kosovarë, që nuk e lanë vajzën të lidhej me një serb

Dy të pandehurit akuzohen se e kanë keqtrajtuar psikologjikisht vajzën e tyre 17-vjeçare Shkaktim të lëndimeve [...]

Kujt iu drejtua Mogherini në Beograd kur tha “Kjo nuk guxon të përsëritet”?

Kujt iu drejtua Mogherini në Beograd kur tha “Kjo nuk guxon të përsëritet”?

Goran Bogdanoviq, duke folur për ngjarjet që ndodhën në veri me arrestimin e Gjuriqit, ka [...]

LDK kërkon zgjedhje, Veseli: S’di sa është serioze kjo kërkesë

LDK kërkon zgjedhje, Veseli: S’di sa është serioze kjo kërkesë

Dalja nga Qeveria e Listës Serbe dhe ngjarjet e fundit në Kosovë ka bërë që [...]

Skandaloze: Ambasadorja e Turqisë e përfshire ne kidnapimin e gylenistëve – kjo është fotoja

Skandaloze: Ambasadorja e Turqisë e përfshire ne kidnapimin e gylenistëve – kjo është fotoja

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, kishte rolin kryesor në kidnapimin e gjashtë gylenistëve [...]

RRENCI! Kjo ishte pyetja e vetme që iu bë Gjuriqit brenda në autoblindën e Policisë së Kosovës

RRENCI! Kjo ishte pyetja e vetme që iu bë Gjuriqit brenda në autoblindën e Policisë së Kosovës

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq në një [...]

VV s’e do Thaçin negociator me Serbinë, kërkon që kjo çështje të kthehet në Kuvend

VV s’e do Thaçin negociator me Serbinë, kërkon që kjo çështje të kthehet në Kuvend

Më 23 mars u mbajt në Bruksel takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe [...]

Kjo është kompania e dytë kosovare që importoi mish nga Belgjika

Kjo është kompania e dytë kosovare që importoi mish nga Belgjika

Skandali me mishin e prishur të importuar nga Belgjika për në Kosovë, duket se nuk [...]

Kjo ishte arsyeja pse Haradinaj bisedoi nga afër me Albin Kurtin (Foto)

Kjo ishte arsyeja pse Haradinaj bisedoi nga afër me Albin Kurtin (Foto)

Lëvizja “Vetëvendosje” nuk lejoi që pas fjalimit të propozuesit Albin Kurti rreth mocionit për Astrit Deharin, në [...]

Kjo është aktivistja e VV’së që tha se Faton Topalli e ka dashnore një deputete

Kjo është aktivistja e VV’së që tha se Faton Topalli e ka dashnore një deputete

Pasi deputeti i Vetëvendosjes Faton Topalli kishte folur në Kuvend lidhur me përfshirjën e grave [...]

Ekskluzive: Kjo është marrëveshja e partive për demarkacionin (Dokument)

Ekskluzive: Kjo është marrëveshja e partive për demarkacionin (Dokument)

Është arritur sot marrëveshja me LDK’në për ratifikimin e demarkacionit për shënjimin e kufirit të [...]

Kjo është kopertina e librit biografik për Hashim Thaçin (Foto)

Kjo është kopertina e librit biografik për Hashim Thaçin (Foto)

Amazon ka përditësuar kopertinës e librit biografik për presidenin e Kosovës, Hashim Thaçi, i shkruar [...]

Kjo është shifra që duhet ta sigurojë dogana për vitin 2018

Kjo është shifra që duhet ta sigurojë dogana për vitin 2018

Dogana e Kosovës edhe në vitin 2018 duhet ta ngreh rripin e t’i mbledh mbi [...]

Kjo është agjenda e fushatës së NISMA’s për sot

Kjo është agjenda e fushatës së NISMA’s për sot

Kjo është agjenda e aktiviteteve të NISMA për Kosovën, për sot (E Premte, 2 qershor [...]

Kjo është agjenda e LDK-AKR-Alternativa për sot

Kjo është agjenda e LDK-AKR-Alternativa për sot

Kjo është agjenda e ditës për 2 qershor e koalicionit LDK-AKR-Alternativa. 10:00 – Presidenti i Partive [...]

Kjo do të jetë 11-shja e Barcelonës për sezonin e ri

Kjo do të jetë 11-shja e Barcelonës për sezonin e ri

Trajneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valderde, e dëshiron të paktën një mbrojtës të krahut [...]

Berisha: Kjo është pyetja e parë që do t’ja bëj Haradinajt si kryeministër

Berisha: Kjo është pyetja e parë që do t’ja bëj Haradinajt si kryeministër

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se me marrëveshjen për Asociacionin e Komunave Serbe [...]

Kjo është pasuria e Lutfi Hazirit

Kjo është pasuria e Lutfi Hazirit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri hyn në mesin e zyrtarëve më të pasur [...]

A do të dënohet edhe Ronaldo si Messi? Kjo është shuma milionëshe që ai e ka fshehur

A do të dënohet edhe Ronaldo si Messi? Kjo është shuma milionëshe që ai e ka fshehur

Mediat spanjolle raportojnë se sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk i ka paguar plot [...]

Kjo është lista e kandidatëve të PDK-së për deputetë

Kjo është lista e kandidatëve të PDK-së për deputetë

Është siguruar lista jo të plotë të kandidatëve të PDK-së për deputetë të Kuvendit të [...]

Xhevdet Qeriqi: Kjo është arsyeja pse iu bashkova Vetëvendosjes

Xhevdet Qeriqi: Kjo është arsyeja pse iu bashkova Vetëvendosjes

Xhevdet Qeriqi pas aderimit të sotëm në Lëvizjen Vetëvendosje ka dalë me një deklaratë publike, [...]

Kjo është pasuria dhe kursimet e Avdullah Hotit, kandidat për kryeministër i LDK-së

Kjo është pasuria dhe kursimet e Avdullah Hotit, kandidat për kryeministër i LDK-së

Avdullah Hoti është kandidat zyrtar për kryeministër të Kosovës, nga radhët e LDK-së. Ky vendim është [...]

Kjo është shuma e tmerrshme e parave që ka shpenzuar Kadri Veseli dhe deputetët e Kuvendit (Video)

Kjo është shuma e tmerrshme e parave që ka shpenzuar Kadri Veseli dhe deputetët e Kuvendit (Video)

Raporti financiar për muajt tetor, nëntor dhe dhjetor të vitit 2016 evidenton shpenzime të mëdha [...]

Selimi: Mirë se vjen Ramush, u kry edhe kjo!

Selimi: Mirë se vjen Ramush, u kry edhe kjo!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i uron mirëseardhje liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt në [...]

Edhe kjo ndodh në Kosovë: Polici me fakultet por pa diplomë të shkollës së mesme

Edhe kjo ndodh në Kosovë: Polici me fakultet por pa diplomë të shkollës së mesme

Eprori i Policisë me fakultet, por pa diplomë valide të shkollës së mesme Kamer Jonuzaj ka [...]

Edhe kjo ndodh në Kosovë: I vdekuri ftohet të dëshmojë në Gjykatë

Edhe kjo ndodh në Kosovë: I vdekuri ftohet të dëshmojë në Gjykatë

Gjykata kishte aprovuar kërkesën e avokatit të Kolë Pukës që dëshmitari Gj.N. të ftohej për [...]

Thaçi ia bëri të qartë Listës Serbe: Kjo është përpjekja e fundit për krijimin e ushtrisë me ndryshime kushtetuese

Thaçi ia bëri të qartë Listës Serbe: Kjo është përpjekja e fundit për krijimin e ushtrisë me ndryshime kushtetuese

Presidenti Thaçi dje ia ka bërë të qartë Listës Serbe se u është dhënë edhe [...]

Kjo është intervista më e çuditshme e Vladimir Putinit

Kjo është intervista më e çuditshme e Vladimir Putinit

Në një intervistë të gjatë për mediat gjermane, presidenti rus Vladimir Putin u shpreh se [...]

Kjo ishte intervista e fundit e Karlov, ja çka tha për marrëdhëniet Turqi – Rusi

Kjo ishte intervista e fundit e Karlov, ja çka tha për marrëdhëniet Turqi – Rusi

Ambasadori rus në Turqi, Andrey Karlov ndaj të cilin mbrëmë u krye një atentat në [...]

Tërmkolli: Keqardhja e secilit këtu është hipokrizi, kjo seancë është pallavër

Tërmkolli: Keqardhja e secilit këtu është hipokrizi, kjo seancë është pallavër

Deputetja nga radhët e LDK-së, Melihate Tërmkolli i është drejtuar kryeparlamentarit Kadri Veseli duke i [...]

Mourinho: Kjo është arsyeja se pse jemi poshtë në tabelë

Mourinho: Kjo është arsyeja se pse jemi poshtë në tabelë

Jose Mourinho ka thënë se forma e dobët në shtëpi është arsyeja pse skuadra e [...]

Kjo është porosia e BB-së për Kosovën

Kjo është porosia e BB-së për Kosovën

Drejtoresha e Bankës Botërore për Evropën Juglindore, Ellen Goldstein, i ka porositur institucionet e vendit [...]

Gjykata e Kranjit: Haradinaj ishte me mision special, prandaj e liruam

Gjykata e Kranjit: Haradinaj ishte me mision special, prandaj e liruam

Gjykata e Kranjit i ka dhënë një sqarim agjencisë së lajmeve Reuters për lirimin e [...]

[TABS_R id=314738]