Avni Arifi: Nuk ka vendim të Qeverisë që Thaçi të udhëheqë dialogun me Serbinë

Avni Arifi: Nuk ka vendim të Qeverisë që Thaçi të udhëheqë dialogun me Serbinë

Shefi i ekipit negociator i Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka [...]

Ekipi negociator i Kosovës, nis serinë e takimeve në Bruksel

Ekipi negociator i Kosovës, nis serinë e takimeve në Bruksel

Ekipi i ri negociator i Kosovës për dialogun me Serbinë ka nisur sot një varg [...]

Avni Arifi të Martën në Bruksel për Bisedime me Serbinë

Avni Arifi të Martën në Bruksel për Bisedime me Serbinë

Të martën, Avni Arifi do ta kryesojë për herë të parë delegacionin kosovar në bisedimet [...]

Avni Arifi: Respektoni bindjet e lira të deputetëve, këtë e kërkon edhe Kushtetuta

Avni Arifi: Respektoni bindjet e lira të deputetëve, këtë e kërkon edhe Kushtetuta

Avni Arifi, anëtar i Kryesisë së AAK-së dhe bashkëpunëtor i afër i Ramush Haradinajt, thotë [...]

Arifi: AAK dhe Vetëvendosja dallojnë shumë, LDK mashtroi dhe më pas u mashtrua

Arifi: AAK dhe Vetëvendosja dallojnë shumë, LDK mashtroi dhe më pas u mashtrua

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Avni Arifi ka thënë se partia e tij s’do të [...]

AAK: Qeveria Mustafa është e kalbur, s’e shpëton as riformatimi

AAK: Qeveria Mustafa është e kalbur, s’e shpëton as riformatimi

Qeveria aktuale e vendit është "kalbur" dhe riformatimi i saj do të ishte i pakuptimtë, [...]

[TABS_R id=314738]