Konjufca e quan skandaloze deklaratën e Hazirit për shkëmbimin e territoreve

Konjufca e quan skandaloze deklaratën e Hazirit për shkëmbimin e territoreve

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca ka deklaruar se delegacioni shtetëror i Kosovës po shkon [...]

Haradinaj: Hoti e ka konfirmimin tim nëse nuk i prek kufijtë dhe kushtetutën

Haradinaj: Hoti e ka konfirmimin tim nëse nuk i prek kufijtë dhe kushtetutën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj ka folur rreth procesit të [...]

Gjukanoviq në opozitë, Abazoviq zgjedh koalicionin me partitë pro serbe

Gjukanoviq në opozitë, Abazoviq zgjedh koalicionin me partitë pro serbe

Sot u mbajt një takim i liderëve të koalicionit “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, [...]

Serbisë i dorëzohet dron për kërkim të varrezave masive

Serbisë i dorëzohet dron për kërkim të varrezave masive

Në të ardhmen, Serbia do të kërkojë të zhdukurit e konflikteve në ish-Jugosllavi, të cilët [...]

Vuçiq: Është e mundshme marrëveshja për çështje të rëndësishme

Vuçiq: Është e mundshme marrëveshja për çështje të rëndësishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot, në prag të vizitës në Uashington, se ai [...]

Lajçak pret marrëveshjen finale ‘pas disa muajve’

Lajçak pret marrëveshjen finale ‘pas disa muajve’

Emisari special i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Mirosllav Lajçak, deklaroi [...]

Burri i zhveshur del me shpatë në Londër, kalimtarët tentojnë ta çarmatosin – video

Burri i zhveshur del me shpatë në Londër, kalimtarët tentojnë ta çarmatosin – video

Një burrë gjysmë i zhveshur është regjistruar sot në video teksa kërcënonte me një shpatë [...]

Banka më e madhe e Danimarkës gabimisht mbledh borxhin e 106.000 klientëve

Banka më e madhe e Danimarkës gabimisht mbledh borxhin e 106.000 klientëve

Banka më e madhe daneze ka mbledhur një shumë të tepërt të borxhit të 106.000 [...]

Time Kadrijaj reagon për çmimin e testeve COVID-19: Ata që kanë abuzuar të gjobiten dhe t‘ju merret licenca

Time Kadrijaj reagon për çmimin e testeve COVID-19: Ata që kanë abuzuar të gjobiten dhe t‘ju merret licenca

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e AAK-së, Time Kardijaj, ka reagur për çmimet [...]

Reçica u kërkon komisioneve të KES-it të punojnë për pagën minimale dhe kontratën kolektive

Reçica u kërkon komisioneve të KES-it të punojnë për pagën minimale dhe kontratën kolektive

Nën kryesimin e ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot është mbajtur mbledhja [...]

Afaristët e Maqedonisë së Veriut kërkojnë pako të shpejta për mbijetesën e bizneseve

Afaristët e Maqedonisë së Veriut kërkojnë pako të shpejta për mbijetesën e bizneseve

Kryeministri I Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, me të marrë besimin që të drejtojë qeverinë [...]

Rriten sërish rastet e reja me COVID-19 në Shqipëri

Rriten sërish rastet e reja me COVID-19 në Shqipëri

Rastet e reja me koronavirus kanë pësuar një rritje të lehtë krahasuar me një ditë [...]

Gjilan: Mesatarja e infeksionit COVID-19 është rreth 4 persona në ditë

Gjilan: Mesatarja e infeksionit COVID-19 është rreth 4 persona në ditë

Komiteti për parandalimin e përhapjes së pandemisë në Gjilan në bashkëpunim me institucionet e përfshira, [...]

Shqiptarët e Luginës së Preshevës nuk presin që të jenë pjesë e qeverisë serbe

Shqiptarët e Luginës së Preshevës nuk presin që të jenë pjesë e qeverisë serbe

Përfaqësuesit e shqiptarëve në Luginën e Preshevës, nuk janë optimistë se do të mund të [...]

Bie numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Bie numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer [...]

FSShK për mospagesën stimuluese paralajmëron veprime radikale

FSShK për mospagesën stimuluese paralajmëron veprime radikale

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, pas shqyrtimit të situatës lidhur me pagesën e [...]

Challandes: E vështirë për të gjetur një ekip të duhur ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Challandes: E vështirë për të gjetur një ekip të duhur ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Në prag të dy ndeshjeve të kombëtares së Kosovës më Moldavinë dhe Greqinë, u mbajte [...]

Ambasadori Orlando takon ministrin Zemaj: Numrat vazhdojnë të jenë shqetësues

Ambasadori Orlando takon ministrin Zemaj: Numrat vazhdojnë të jenë shqetësues

Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando pas kthimit në Kosovë, ka takuar ministrin e [...]

Zgjatet afati për aplikim për programin e vetëpunësimit për personat e riatdhesuar

Zgjatet afati për aplikim për programin e vetëpunësimit për personat e riatdhesuar

Me qëllim të ofrimit të mbështetjes për personat e riatdhesuar në Kosovë, në realizimin e [...]

“Policia dhe Prokuroria t’i kërkojnë falje publike familjes së Kujtim Veselit”

“Policia dhe Prokuroria t’i kërkojnë falje publike familjes së Kujtim Veselit”

Aktivistë të fushatës “Drejtësi për Kujtimin” kanë dorëzuar sot në Prokurorinë e Shtetit peticionin me [...]

PDK: Jo pasurim të oligarkëve, të vendosen tavane për çmimet e testeve për Covid 19

PDK: Jo pasurim të oligarkëve, të vendosen tavane për çmimet e testeve për Covid 19

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, ka kritikuar ashpër Qeverinë dhe udhëheqjen e Ministrisë [...]

Haradinaj-Stublla uron Bujar Osmani: Tre ministra shqiptar do bëhemi forcë stabiliteti në rajon

Haradinaj-Stublla uron Bujar Osmani: Tre ministra shqiptar do bëhemi forcë stabiliteti në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka shprehur urimet më të [...]

Ngacmoi seksualisht një femër në Mitrovicë, arrestohet

Ngacmoi seksualisht një femër në Mitrovicë, arrestohet

Një person është arrestuar në Mitrovicë, pasi që i njëjti kishte ngacmuar seksualisht viktimën femër [...]

Deputeti i AAK-së: Qytetarët po marrin kredi për t’u mjekuar nga COVID-19

Deputeti i AAK-së: Qytetarët po marrin kredi për t’u mjekuar nga COVID-19

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Gazmend Syla ka reaguar lidhur me [...]

Shqiptarët e Luginës së Preshevës nuk presin që të jenë pjesë e qeverisë serbe  

Shqiptarët e Luginës së Preshevës nuk presin që të jenë pjesë e qeverisë serbe  

Përfaqësuesit e shqiptarëve në Luginën e Preshevës, nuk janë optimistë se do të mund të [...]

Federata e Futbollit të Kosovës në konferencë për media

Federata e Futbollit të Kosovës në konferencë për media

Federata e Futbollit të Kosovës po mban konferencë për media para ndeshjeve të Ligës së [...]

Rrahje për pronë, tre të arrestuar

Rrahje për pronë, tre të arrestuar

Tre persona janë arrestuar në Gjilan, pasi që janë përleshur në mes vete, për arsye [...]

Arrestohet një femër te Ambasada e Zvicrës në Kosovë

Arrestohet një femër te Ambasada e Zvicrës në Kosovë

Një femër është arrestuar nga Policia e Kosovës para Ambasadës së Zvicres në Prishtinës, pasi [...]

​Bashkatdhetari niset me speca për në Gjermani por ndalohet në Hungari (Foto)

​Bashkatdhetari niset me speca për në Gjermani por ndalohet në Hungari (Foto)

Bashkatdhetarët e paktë që sivjet erdhën në vendin tonë, tanimë kanë nisur të kthehen në [...]

Qeveria e re e Malit të Zi varet nga shqiptari Abazoviq

Qeveria e re e Malit të Zi varet nga shqiptari Abazoviq

Proserbët në Mal të Zi fitojnë zgjedhjet me ndihmën e partisë së shqiptarit Dritan Abazoviqit, [...]

Dorëzohet në prokurori peticioni drejtësi për Kujtimin

Dorëzohet në prokurori peticioni drejtësi për Kujtimin

Aktivistë të fushatës Drejtësi për Kujtimin Veselin dorëzon në Prokurori kërkesat e peticionit Drejtësi për [...]

Koalicionet Shqiptare fitojnë 2 mandate

Koalicionet Shqiptare fitojnë 2 mandate

Proserbët në Mal të Zi fitojnë zgjedhjet me ndihmën e partisë së Shqiptarit Abazoviç, që [...]

Moti gjatë kësaj jave

Moti gjatë kësaj jave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar dita e fundit e muajit gusht do të vijoj [...]

3.345 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

3.345 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë testuar gjithsej 460 mostra të marra nga [...]

MEA dhe KEK-u kanë ndërmarrë të gjitha masat për zgjerimin e mihjes ekzistuese

MEA dhe KEK-u kanë ndërmarrë të gjitha masat për zgjerimin e mihjes ekzistuese

Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit së bashku me Korporatën Energjetike të Kosovës kanë ndërmarrë të [...]

Vuçiq: Hoti po kërkon të bëhet presion ndaj Serbisë për njohjen e Kosovës

Vuçiq: Hoti po kërkon të bëhet presion ndaj Serbisë për njohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sonte se deklaratat e fundit të kryeministrit të Kosovës [...]

Bob Dole shpreh mirënjohje për bustin e ngritur në Prishtinë

Bob Dole shpreh mirënjohje për bustin e ngritur në Prishtinë

Ish-senatori amerikan Bob Dole ka shprehur mirënjohjen për ngritjen e bustit të tij në Prishtinë, [...]

​Hajnat plaçkitin shtëpinë e kryetarit të AKK, marrin edhe dy karikatorë të armës

​Hajnat plaçkitin shtëpinë e kryetarit të AKK, marrin edhe dy karikatorë të armës

Persona deri më tash të panjohur kanë kryer një vjedhje në shtëpinë e Valon Prestreshit, [...]

Numërohen 81.9% e kutive në Mal të Zi, prin Gjukanoviq

Numërohen 81.9% e kutive në Mal të Zi, prin Gjukanoviq

Nga 81.9% të kutive të numëruara, në zgjedhjet e sotme parlamentare në Mal të Zi [...]

25 milionë raste të koronavirusit në botë, pothuajse 850.000 njerëz kanë vdekur

25 milionë raste të koronavirusit në botë, pothuajse 850.000 njerëz kanë vdekur

Sipas të dhënave më të fundit nga Worldometers, më shumë se 25 milionë raste të [...]

Shpallen projeksionet e para të rezultateve të zgjedhjeve në Mal të Zi

Shpallen projeksionet e para të rezultateve të zgjedhjeve në Mal të Zi

E DIEL, 30 GUSHT 2020 21:43 | KOSOVAPRESS Qendra për Monitorim dhe Kërkim CEMI prezantoi sonte [...]

Braziliania fatale – sensacion në internet – (foto)

Braziliania fatale – sensacion në internet – (foto)

Lais De Leon, lindur dhe rritur në Sao Paulo, Brazil, filloi stërvitjen në palestër në [...]

Grajçevci: Pa një trysni të madhe mbi Beogradin, nuk do të zbardhet fati i të pagjeturve

Grajçevci: Pa një trysni të madhe mbi Beogradin, nuk do të zbardhet fati i të pagjeturve

Me rastin e 30 Gushtit, Ditës Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur, sonte në Krushë të [...]

Gjukanoviq: Nuk ka asnjë rrezik për stabilitetin e shtetit

Gjukanoviq: Nuk ka asnjë rrezik për stabilitetin e shtetit

Nuk ka rrezik për stabilitetin e shtetit dhe sigurinë e qytetarëve të tij në Mal [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari