Zëvendëssekretari i NATO-s vjen në Kosovë, pritet nga Osmani

E publikuar: 07/07/2022 15:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Një delegacion i lartë i Këshillit të NATO-s, i kryesuar nga Zëvendëssekretari i përgjithshëm, Mircea Geoana, ka qëndruar të enjten në Kosovë, me ç’rast është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Në njoftimin për medie nga NATO, ky delegacion do të takohet edhe me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq.Sipas njoftimit, delegacioni do ta vizitojë KFOR-in për takim me komandantin Ferenc Kajari.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!